View Single Post
Staro 20.03.2024., 12:35   #13
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,384
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Majko mila, šta je sad ovo
Sad će bit gulijada ukomponirati ovo u postojeći setup sa Apacheom, SSL-om, itd.
Hvala, bacim pogled.

EDIT: bacio pogled.

Instaliram Hugo preko apt.
Odaberem temu koju želim.
Hugo je ne želi instalirati jer su preko apt-a stare verzije Huga koje više nisu kompatibilne s temom.
Deinstaliram Hugo.
Googlam. Kažu da se mora instalirat preko Snap-a.
Instaliram Snap. Instaliram Hugo.
Snap ne radi van home direktorija.
Oba sajta koji su do sada bili u /var/www/html sada moram prebacit u /home/neo/www/html.
Sada uspješno instaliram temu.
Tokom instalacije teme izgubim još sat vremena dok skužim da za tu temu treba nešto šta se zove npm i node. Nema veze, sve instaliram.
Pokrenem server sa "hugo server", neće, permission denied. Ok, "sudo hugo server", kaže hugo command not found.
Na kraju opet izgubim vremena dok skužim da, kada se instalira preko snap-a, mora se sve radit preko snap-a. Dakle server se pokreće sa "sudo snap run hugo server". Pokrenem ga.
Kažu idi na localhost:1313 da vidiš svoju webstranicu i temu.
Logično, meni je server na RPI-ju, pa ne upišem localhost:1313 nego 192.168.50.5:1313.
Ništa. Site can't be reached.
Skužim da mi port 80 nije otvoren, ali isto tako upit ne dolazi iz vani nego iz lokalne mreže, ali ko ga jebe, svejedno ga otvorim. I dalje ne radi.
Sjetim se da mi Apache2 webserver u pozadini radi, jer se koristio za Wordpress. Stoppam mu service. Probam ponovo. Ništa.
Sjetim se da imam 2 website-a na jednom RPI i da Hugo ima svoj webserver, a Wordpress je koristio Apache koji ima virtual hostove, a ovaj nema.
Ako ikada ovo i pokrenem, 2 websitea na jednom RPI neće raditi.

Poanta?
Ne znam, nemam živaca više.
Od 6 popodne se jebem s ovim.

Prste proc od Snapa....prijateljski savjet. A tutoriale koje ukljucuju snap izbjegavat (kod mene gube kredibilitet isto kao i "kao prvo iskljuci selinux" ili "oco cemo instzalirat kroz python-pip". Moderni degenerici.
tomek@vz je offline   Reply With Quote