View Single Post
Staro 10.03.2019., 12:52   #3883
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 228
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
naravno da trebaš odabrat što ti je jeftinije ali u datom trenutku dosad je bilo kad je optika ušla u kvart t-com je dijelio letke sa popustima samo za taj kvart ,tako da se trebaš dobro informirati u tom trenutku što je jeftinije,velim služba za korisnike isto nije za smetnut s uma, suseda mi je na iskonu i kad joj je vrisnuo router čekala je tri dana tehničara, kod mene dolaze odmah drugo jutro a nerijetko i isti dan čak i nedjeljom mada se na optici takve stvari izuzetno rijetko dešavaju,po meni to ima isto svoju vrijednost,jer kad se desi onda su ti živci odmah na 120 ,što se routera tiće čak i na brzini 100 bi trebao biti gigabitni ac router ,jer ovi stari ti nemogu full brzinu propustiti ,u najboljim slučajevima žična će ti biti oko 95 sa čestim prekidima,a o wifi-u da i ne govorimo rijetko će ti mob doseći 30,ebiga vrijeme prolazi i standardi se mjenjaju,ali gigabitni ac 1200 ima ih već od 400-injak kn če gotovo sigurno još desetak godina radit svoj posao uredno,odustajenjem od terastrima trenutno nema nikakvih planova za brzine preko 500 ,čak i A1 kad govori o docsisu 3.1 negovori o brzinama preko 500,ono što ja mislim da ćemo još 4-5 godina minimalno ostati na brzinama optike koju sad imamo i na cijenovnim razlikama između brzina i tek kad i na bakru bude moguća brzina do 500(što je još uvijek i u svijetu dokazana teorija) onda će krenuti cijena brzine 500 prema dolje,trebaš imati na umu da veća propusnost veza treba prvenstveno operaterima za nove 4k usluge i da tu propusnost neće podjeliti s nama da mi imamo veće brzine jer u trnutnom režimu netfix & co su im prevelika konkurencija da bi ostalo sve kako je sada,brzine 100,200 pa čak i 500 su samo usputni benefit nama i zato naspram prošlih godinama to "ubrzano širenje".
a to kad će kod koga doć vjerojatno u detalje nitko u t-comu ni nezna,ono što ja brijem da im iz njemačke dođe koliko novih priključaka godišnje smiju par ljudi koji radi na planiranju(do kojih nemožeš nikako doći) odredi koji kvart ili kvartovi i pada odluka,a tad se na terenu i vidi da će vrlo skoro biti,prije su samo nagađanja,sad kolko pratim prođe vrlo kratko vrijeme od odluke do izvedbe pa do ponude,znaći najbitnija je odluka da se ide negdje u širenje mreže.

Tako ce i biti, uzet cu kvalitetniji router sa svim novim standardima. Ovo s razvojem optike opcenito i njihovim planovima, kad bude bude, sto bi se reklo. Meni je dosta 100 ili 200 u download-u i 50 ili 100 u upload-u cisto dovoljno za neko duze vrijeme.
NTN je offline   Reply With Quote