View Single Post
Staro 28.09.2019., 19:37   #1245
Hazl113
Registered User
 
Hazl113's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Ja sam unatrag nekoliko godina bio kupio Philips žarulje u art rasvjeti. Baš sam sada pogledao stare narudžbe, uzeo sam bio 8 komada u siječnju te lipnju 2017te i od tada su u upotrebi. Jedna je riknula, ostale rade za sada OK. Dvije su "candle" ostale su "bulb", raštrkane po stanu i stepeništu, tako da neke rade duže sati u komadu a druge se pale na kratke intervale.

Web shop im je, blago rečeno, banana. https://rasvjeta.info/rezultati/eyJr...ImNvcmVwcm8ifQ

Moje iskustvo s ovim i ovakvim žaruljama je da rikne driver. Imam desetak raznih, uglavnom kineskih kineskih žarulja koje su pokrepale tokom godina; kada sam LED spajao na napajanje, pokazalo se da svaka osim jedne radi OK. Problem je što je svaka na svojom nekom naponu 15-35V pa je to malo nezgodno za iskoristit.

Inače, daleko najnekvalitetnija žarulja koju sam kupio je bila neka Globo iz Peveca. Imale su poluvalno ispravljanje, neki filterčić unutra i vozi. Riknule nakon pola godine. Niti jedna kineska kineska koju sam kupio nije bila toliko brižna.

Ovdje sam spomenuo ovo neko riješenje koje se za sada pokazalo vrlo dobro, uz neka određena ograničenja, prije svega u vidu zamjene postojećih rasvjetnih tijela te smješanje ispravljača. Do sada mi niti jedna od tih "žarulja" nije riknula, dvije takve (svaka sa 4 "žarulje") rade kakvih 12h na dan već skoro godinu dana i dobro to izgleda za sada.

http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=1229
Meni preko 5 god. rade 2 Philips LED-ice (CorePro 9.5W.60W) kupljene u Art Rasvjeti. Obje rade denevno oko 2 sata. Cijena im je bila 50kn. Odavno su se isplatile. I tada je bila njihova garancija 2 god. Danas su PH LED žarulje iste jačine upola jeftinije. U tih 5 god. svima preporučam PH LED žarulje i do sada nisam čuo da je nekome riknula. Sve druge su slabije kvalitate, od Osrama pa nadalje. Sa V-TAC žaruljama isto nemam problema. I da, slažem se, LED driveri prije odlaze nego LED chipovi i to Elektrolitski kondenzator. Rijetko tko ugrađuje vrhunske kondenzatore, jer nije isplativo. A radni vijek od 15.000 sati teško da će ijedna izdržat osim ako radi non stop, ili barem 8 sati dnevno.
Hazl113 je offline   Reply With Quote