View Single Post
Staro 06.07.2020., 12:38   #24
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Imali jednu kupnju preko agencije, ok odrađeno,imaju svog odvjetnika,ali je naš svejedno pregledao papire i ugovor.
Druga kupnja je bila bez agencije.

Starogradnja vs novogradnja
Novogradnja je u nas (st) pre preksupa osim ako nije na Kili/Mejašima, a tamo ne želim živit
Tako da je pao izbor na starogradnju.


Prvi stan je u zgradi iz 1974, uredna, nova fasada i ravni krov (eu fondovi), stubište LED, prominjeni sandučići, vrata od portuna....
Sad se ide na ugradnju lifta, potpisi skupljeni. Smrada nema, susidi su ok, potpisali su i za fasadu,sad i za lift...


Drugi stan je 1975, ugradjen lift, videonadzor, LED sa senzorima, prominjeni sandučići, vrata od portuna...fasada na čekanju, ić će za godinu-dvi kad se otplati lift.
Smrada isto nema, tj iskreno ne znam o kakvom smradu pričate

Velika mana starogranje je šta nema garažno parkirno mjesto, a sve ostalo je li-la.

Kad vidim po forumima žalbe na buku među stanovima u novogradnji, pogotovo u rangu 2500 eur/m2 ,dodje mi plakat. Čuje susida dok piša/gleda tv/sluša radio/šeta itd.
Ja apsolutno ne čujem nikoga i to mi je veliki plus.
Premda,bia sam u zgradi rađenoj 1960ih, sve al baš sve se čulo,susid bi sluša radio na normalno,i ja skupa s njim, tako mislim da nema pravila, treba neke stvari ispitat prije kupovine.

Vlage nema u podrumima, šupe su suhe skroz,i odlične za držanje stvari. Nema ni žohara/štakora. Izbjegavajte kupovat stanove di su u prizemlju poslovni prostori (kafići,pekare,dućani) jer to uglavnom dovodi žohare i buku.

O kvaliteti gradnje,protupotresnoj,ipak ne bih,nisam stručnjak, mislim da je sve nakon 1964 ok građeno,nakon Skoplja. U Splitu je bilo par 5.5-5.7 potresa i nikom ništa

Zadnje izmijenjeno od: webstartm. 06.07.2020. u 13:09.
webstartm je offline   Reply With Quote