View Single Post
Staro 17.01.2012., 11:44   #148
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova




A za što ga koristiš?

Meni lap treba kao povremena prenosiva zamjena za desktop, i pritom mi uopće nije važno ima li 1 ili 10kg. Za mobilnost koristim mobitel i/ili tablet. Važno mi je da ga mogu staviti cijelog u torbu i da može podnijeti što više zlostavljanja, i to ponajviše u smislu 100% CPU/GPU/HDD load-a, jer ga ponekad koristim kao render mašinu kad moram brzinski i na licu mjesta popraviti neke stvari. Kvalitetna grafa sa dobrom OpenGL podrškom i CUDA podrškom je veliki plus.

Pa me zanima;
1. Jesi li ga probao opteretiti na duže vremena 100%? Recimo na 24h...
2. Kako to podnosi?
3. Kakve su temp? (CPU, GPU, MBO, HDD, RAM)
4. Je li stabilan?
5. Je li glasan na max ventilaciji?
6. Kako je riješena ventilacija i kako funkcionira u praksi?

Zapravo, bilo bi jako zanimljivo pročitati tvoj review tog stroja ovdje na PCE.


PS Nema ih izgleda više nigdje...
Laptop prvenstveno koristim poslovno, i svaki dan ga nosim doma.
U radnom vremenu kad sam u firmi rade 3 virtulna stroja, opterećenja na cpu i nije toliko ali pojede 10gb memorije.

1. Jesam, odradio je par dana čistog kodiranja filma.
Nije u komadu 24h ali 10h sigurno je. Premiere cs5 je bio u pitanju.
2. Podnosi kako bi i trebao. Da je drukčije bi ga reklamirao
3. Iskreno, na tem ne obraćam pažnju nekoliko godina, osim kad se nešto ruši - što ovdje nije slučaj.
4. Ne sječam se restarta, bsod-a ili inog problema.
5. Je, no to mi se dogodilo samo prilikom točke 1. U ostalim situacijama je neprimjetan (a ja imam problem iz prošlosti vezan za glasnoću PC komponenti). Kod nekavih igrica je također vrlo tih (ne nečujan naravno)
6. Ventilacija je nešto najbolje na ovom laptopu. Funkcionira odlično. Čak ako ga stavim na neravnu podlogu (npr. krevet) razina buke se ne mijenja. Jednostano izbacuje topal (vruć) zrak ali buke nema. Jedan pogled na stražnju stranu i pametnom dosta.

No opet s druge strane laptop definitivno nije neki Dell ili HP. Tipkovnica je za ovu klasu laptopa lagani očaj. Touchpad je katastrofa - no opet meni nebitno, bez mx revolution-a ne radim ništa na njemu.
Dobar hardware s (po meni) dobrim ekranom i HD rezom.
Čak i baterija dobro izdrži (8 cell).
Ja sam ga "ulovio" jer je rezervacija nekom otpala, inače bi ga čekao mjesec dana.
Prilikom rada na 15.4 laptopu, skužim da je Asus ograman (zbog ventilacije) i užasno težak, no opet biram Asus-a.
Morao sam maknuti izolaciju s HP ruksaka da bi mi stao unutra.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Don. 17.01.2012. u 11:50.
Don je offline   Reply With Quote