Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 20.10.2020., 23:29   #10776
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Topping mi izgleda kao igračka ili DVB-T tuner
Vjerujem da je ok, ali neću ga uzimati u obzir.

Pošto imam dosta ploča i planiram s vremenom opet uzeti gramofon, idealno je da ima pretpojačalo, čisto da uštedim na zezanciji i vanjskom pretpojačalu (imam ga, ali bih volio da bude integrirano)

DAB i FM prijemnik su dobrošla stvar.
HDMI također, jer imam i komp s kojeg sam dosad zvuk slao na TV preko HDMI, pa onda 3.5mm out na receiver.

Bluetooth mi je obavezan, no kao i kod pretpojačala, imam dobar vanjski BT TX/RX uređaj, pa nije presudno, ali bih volio da je integrirano (praktičnije).

Optical in mi je također obavezan jer će TV biti spojen na taj način.

2.0 setup mi je dovoljan, ali bih volio da receiver ima mogućnost spajanja više zvučnika i subwoofera, čisto da ga ne moram mijenjati kad se preselim u drugi prostor za koju godinu.

Ovi Edifier modeli koje smo spominjali mi se čine idealni za početak, kad će samo TV, komp i smartphone biti spajani, a kasnije za veći prostor...onda bih uzimao gramofon, konkretniji receiver i zvučnike.
Pojačalo ili receiver kakvo ti tražiš debelo prelazi zadani budžet od 2500 kuna u koji još ulaze zvučnici. Jedino će ti aktivni zvučnici zauzimati najmanje prostora. Ovaj Topping nije igračka i kvalitetom konkurira skupljim zapadnjačkim pojačalima koja se sva proizvode u Kini osim onih bezobrazno skupih (nekad se i skupa tamo proizvode), a malen je jer je to D-klasa pojačala, ima bluetooth, analogni ulaz, tri digitalna ulaza, ulaz za slušalice i daljinski. Jedino nema phono preamp, HDMI, ali HDMI ti može biti za sliku na TV-u, a USB A-B kabelom laptop spojiš na Topping i imaš zvuk preko njega. Kvalitetan je kao skuplja konkurencija, a zauzima malo prostora što je plus i još ga možeš vremenom nadograditi Topping pojačalom snage. Imam Topping E30 i ne bih ti preporučivao ono što ne poznajem.
Pogledaj što npr. dobiješ za 3000 kuna. Glomazni stereo receiver A/B-klase bez digitalnih ulaza, kvačicama od konektora za zvučničke kabele, FM bez DAB+ tunera. Jedino što valja su zvučnici. Ali to je Yamaha, pa je u cijenu uračunat i brend.
Kvalitetan i jeftin DAB+/FM/internet radio ti je Hama DIT2100MSBT. Za internet radio ne trebaš niti smartphone, kao kod većine skupljih modela konkurencije i još malo prostora zauzima. Ako baš hoćeš all-in-one uređaj, pogledaj što nudi Advance Paris, samo što on prelazi tvoj trenutni budžet, a još spada među jeftinije brendove (Naim je skup u pm).
Advance Paris Myconnect 60 ima sve što trebaš.

Zadnje izmijenjeno od: Trbonja. 20.10.2020. u 23:38.
Trbonja je offline   Reply With Quote