View Single Post
Staro 03.06.2020., 09:32   #426
tomekk357
Premium
Moj komp
 
tomekk357's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: kutina
Postovi: 71
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova


Idle 22°C.
Ispravite me ako sam u krivu, ali ne bi li pumpa trebala biti niže od radijatora, da n bi radila "na suho" i krepala zbog toga?
E i da moja iskustva sa AIO hlađenjima se svode na nekoliko kupljenih polovnih, iako im je rok "trajanja" manje više dok traje garancija ili oko 5 godina, ali do sada sam imao problema samo sa arcticovim hibridnim za grafe di su od dva kupljena oba imala nekakvoga smeća u loopu koji je slično kao u slučaju sa enermaxima za TR socket to smeće začepilo finove i blok. Na jednom se nešto mislim zbog toga izdogađalo sa pumpom di bi ona bez razloga samo prestala raditi tako da nije u upotrebi dok druga radi najnormalnije. Koristio sam thermaltake water 3.0 240 za hlađenje rx 470 uz pomoć arcticovih bracketa jer pumpe su manje više identične i temperature su bile više nego dobre a grafa najtiša ikad. I dva corsaira što sam kupio polovna, jedno manje, H60, hladi i7 ne zam napamet model u kompu roditelja i radi skroz ok a staro je pitaj boga koliko, pošto ima one plastična rebrasta crijeva, a drugo je u mom kompu xy godina radi se o modelu h110 prije hladilo i7, kasnije clockani xeon i trenutno 3700x i nikakvog problema s njim nisam imao. U jednom trenu sam skidao i coldplate da vidim stanje u kojem je i da li ima smeća i u njemu i sve je savršeno bilo bez growtha ili trunke ičega u loopu. Dok je hladilo stare i7-ce i xeone radilo je više nego dobro ali 3700x prijavljuje temp od 45 na idleu, a negdje sam vidio da to i nije temp proca jer dioda je 57 i to mi se čini puno previše, a opet s druge strane to su nasvirani procevi, barem ja tako mislim i maxani su tvornički, ispravite me ako griješim.

Zadnje izmijenjeno od: tomekk357. 03.06.2020. u 09:47.
tomekk357 je offline   Reply With Quote