View Single Post
Staro 24.04.2011., 22:32   #12
RODNEYBAY
Registered User
 
RODNEYBAY's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
Citiraj:
Autor klem Pregled postova
pošto ti piše da radi na 1050mhz znači da ti je u biosu matična stavila fsb na 100mhz. To su socket a matične znale radit nakon stavljanja novog procesora ili nakon clear cmosa . Samo trebaš u biosu stavit fsb procesora na 166mhz jer na toj sabirnici Sempron radi i ima multiplier 10.5. Znači trenunto pošto ti je sabirnica 100mhz * 10.5 = 1050mhz. Kad staviš na 166mhz * 10.5 = 1743. To ti je cijelo rješenje problema i ne trebaš se brinut da ćeš skurit nešta jer to je default brzina procesora.
Bravo! Eto, vidi se da se kužiš u PC-e. Upravo to sam učinio, jer sam jučer po noći uspio naći preko fsb frekvencije gdje se nabrijava procesor. Prvo sam ga nafrljio do daske, fsb sam stavio na 200 , i na ekranu mi se pokazalo da radi na 2100 MHz, ali nisam mogao dočekati da se pokrenu Windowsi, pa sam ga ugasio isključivanjem struje, a kad sam ga ponovo upalio, opet se vratilo na 1050. Zatim sam ponovo ušao u BIOS i stavio fsb na 166, i PC je proradio (i još sam stavio na "TURBO"-neznam jel to ima kakve veze) i onda je proradio na 1750 MHz, pa sam ga tako ostavio, jer je to njegova default brzina. E, sad jedino ne znam dali da ponovo probam stavit fsb na 200 i da ostane na "Turbu", možda ipak proradi.....jer ipak je ljepše vidjet brojku 2100 nego 1750. Ha,ha,ha....možda bi trebo narihtati i voltažu....vidjećemo....Nego, zahvaljujem se na odgovoru, to je upravo to, sad sam se okuražio, pa možda kloknem i ovaj drugi komp koji sam sam sastavio a ima procesor AMD Sempron LE 1250 koji mislim radi na 2100 MHz, ali ustvari vidjećemo....samo ne kužim, da oba Semprona rade na sličnim frekvencijama, a razlika između njih je 5-6 godina....izgleda da je u nečem drugom igra, jer prije je važilo - čim veća frekva, tim brži procesor....a u tom kompu mi je grafa n-vidija 256 MB, ko zna na koju bi se brzinu ona mogla kloknut....još jednom hvala i pozdrav!
RODNEYBAY je offline   Reply With Quote