View Single Post
Staro 21.06.2022., 18:18   #13
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Imaš ih u kompletu koji dolazi s kućištem, dodatni šrafići, anti-vibracijske gumice za diskove i ostale sitnice.
Citiraj:
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Neovisno o kakvim diskovima je riječ, poželjno je zašrafiti ladice s diskovima, nakon što se sve posloži po pojedinačnim kavezima. Kaj se tiče gumica za upijanje vibracija, mogu se iskoristiti podjednako za diskove i same kaveze, odnosno za dijelove gdje kavez za diskove ima direktan dodir s okvirom kućišta. Kod mene tri WD diska (7.200 rpm Blue i 2x 5.400 rpm Red) nisu bila problematična u R4, ni sad u R5, ali tih gumica za upijanje vibracija stvarno ima napretek u pakiranju, pa svatko može složiti kak mu najbolje odgovara.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Možeš ih zašrafiti (1 - 2), jer svaka ladica u profilu već ima predviđenu rupu (kavez također), a u kompletu se nalaze i mali šrafići za to.
Samo treba malo navoj "proterati", jer tvornički nije baš najbolje složeno i to je to. Ladice s diskovima zašrafljene direktno u kavez.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Nekak mi se ova tema činila prikladnijom od one o kejbljving menadžmentu, jer eto prašina otprije 3 godine je bila i više nego dobar povod za sramoćenje po Internetima. Proljetno čišćenje 2020., a obzirom da od početnog sastavljanja u rujnu 2017. nije bilo nekih većih zahvata po tom pitanju, iskoristil sam COVID-19 priliku, pa usput dodal + razmjestil par sitnica. Stan je inače svakodnevno čišćen zbog pesa, filtri od kućišta su također redovno bili oprani svakih nekoliko tjedana, ali ostatak nisam taknul, jer me nije bilo briga. CPU + GPU temperature su ionak bile normalne, tj. nisam skužil da bi smetje koje se godinama nakupljalo imalo kakav negativan efeket u smislu apsurdno visokih temperatura, nausmičnih gašenja i tome sličnih veselja. Sve u svemu, komotno sam sad miran s čišćenjem dresdenskog šrota dok ne izađe Zen 5.




Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Složeno, isprobano, radi.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 21.06.2022. u 18:27.
The Exiled je offline   Reply With Quote