View Single Post
Staro 13.05.2022., 13:29   #4108
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Ja koristim konvektore od ove zime, uzeo BEHA u Bauhausu, čisto u redu, samo im je loš termostat ... nije baš precizan, ali dok uloviš grif da znaš naštimat dobro je.
120m2 grije za cca 30kn po danu.
2kW - 2 kom
1250W - 1 kom
1000W - 3 kom
400W - 1 kom (ovaj je u WC-kupaoni, nafrljen na max i nikad se ne gasi)

Žao mi je što nisam kupio GLAMOX, navodno su još bolji od Behe.
Doslovce nečujno, može na nogice, može na zid, kad smeta makneš, promijeniš poziciju po volji ili što god. K tome su i jako tanki, skoro nevidljivi i nikako ne smetaju.

Definitivno preporuka.

Ja sam si složio ih preko aplikacije, mobom preko BT naštimao profile u koje vrijeme koliko stupnjeva treba bit u prostoru i amen. Tako da npr ovaj od 2 kW maksimalno 3 sata dnevno radi, tj 3 kW potroši.
Radi dobre izolacije kuća se jako sporo hladi, pretpostavljam da u loše izoliranim prostorima ovakvo grijanje je ravno samoubojstvu, jer onda cica 24 sata nazivnu snagu.

Imaju i WiFi modele za one s pametnim kućama.

Uzmi u obzir da sam na kontinentu, i da je bilo dana s -10, i bez problema je držalo preko 20 stupnjeva u kući bez lude potrošnje struje.

EDIT:
Odlučio sam se na to radi cijene, za cca 10.000 kn imam grijanje, koje ako mi ne paše uvijek mogu prodati za bar 7 na njuškalu dok su novi. Nisam ništa izgubio ... dok SVAKA alternativa me koštala PREKO 50.000 kn, nova instalacija, radijatori, bojler (nevažno drvo, plin, dizalica) ... koji isto troši struju + primarni energent. Jednostavno ne vidim računicu, kratkoročnu a ni dugoročnu.

Imam i kamin na drva, koji je u teoriji nužan ako ode temperatura ispod -15, onda me frka nisam baš siguran da bi držali temperaturu ko iznad -15.
Njega sam koristio isto kad sam bio doma da sam mogao ložiti, onda radijatori (konvektori) su bili ugašeni.

Uvijek je dobro imati alternativu za grijanje ... a drvo je najbolja ... što god se dogodi s komunalijama, bar ti nije hladno.

Ugl. u 4 i pol mjeseca grijanja sam potrošio kombinirano metar i pol drva (cca 450 kn), i 3.500 kn struje, i nikad nije bilo nam hladno.
Još dok dođu solari na krov, grijat ću se i jeftinije.

Uglavnom, centralno s dizalicom topline bi me koštalo ko skoro 20 godina grijanja (ruke/posao + materijal) na ovo kaj imam + režije.

Zadnje izmijenjeno od: DoxyTheCroat. 13.05.2022. u 13:39.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote