View Single Post
Staro 01.02.2022., 14:29   #42711
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 346
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Ekipa, treba mi pomoć.

Bicikl je ovaj :

https://www.bike.hr/capriolo-bicikl-...arancasta.html

Treba mi dječja sjedalica, u moru informacija sam se pogubio.

Pokušao bi izbječ nosač tereta, (ako ga uopće mogu montirat na tu biciklu) , i uzet sjedalicu za koju ne treba nosač tereta. Ako može preporuka neke takve sjedalice a da paše na moj bic?
Ja sam sa kcerkom koristio oba tipa sjedalica, i ovu od naprijed i ovu od iza.
Ono sto ti mogu reci, da je meni osobno ova naprijed bila bolja. Puno sam bio stabilniji na biciklu, i lakse sam komunicirao sa kcerkom tokom voznje. Njoj je isto bilo zanimljivije jer moze gledati ravno ispred sebe. Dosta cesto mi je znala zaspati tokom voznje, pa je lakse joj bilo i pridrzati glavu kada prelazim preko neravnina. Mana je jedino da ovisi o geometriji tvog bicikla, ako si jako nagnut prema volanu, mogla bi ti smetati sjedalica. Meni je polozaj voznje takav da sam malo uspravnije sjedio, pa mi nije smetala.
Ova od iza mi je bila dosta nepretna, jer nekako je bio osjecaj da je bicikl van tezista i dosta se osjeti u zavojima. Naravno u njoj je vec kcer bila i veca, pa je i to razlog. I ono sto je mene najvise smetalo, pogotovo kod mojeg modela koji se kopcao na sic stangu, je to sto sam svojim petama kod bicikliranja zapinjao njoj za vrhove cipela, jer se sjedalica nije dala pomaknuti vise prema iza. Tome sam jedino doskocio tako da sam sao na pedale sredinom stopala, cak vise prema peti, i naravno tako je uzas za voziti. Pretpostavljam da ove sjedalice koje se stavljaju na straznji nosac, da se one mogu pomaknuti vise prema iza, pa nema tih problema.
I jos jedna razlika, ove od naprijed su deklarirane na 15kg, a ove od iza na 21kg, tako da si gledaj i na tezinu djeteta.
__________________

.
mbed je offline   Reply With Quote