View Single Post
Staro 06.08.2010., 18:40   #1
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,965
Izdahnuo Enermax 431W nakon 8.5 godina (56k warning)

Bio je to 03. mjesec 2002. godine kada sam ga kupio. U ono vrijeme je bilo ili to ili neko JNC smeće za 120kn kakvo mi je i izgorilo u kompu. Imao ga je jedino Melcomp u Varaždinu i morao sam ga posebno naručivati i kapariti ga da mi ga dostave

To je EG465P-VE 431W ATX 2.03 s pasivnim PFCom. Iskoristivost je između 75-80% (napajanja iz onog vremena su imala 55-65%, a PFC skoro niti jedno napajanje nije imalo). Ventilatori su temperaturno regulirani s pinom za monitoriranje na ploči, a donji vent je proziran, pa se mogu vidjeti kroz njega iznutrice napajanja dok se on vrti.

Sijevnuo je zelenom iskrom prilikom ukapčanja u gradsku mrežu i ugasio se zauvijek nakon 8.5 godina što je besprijekorno radio. To mi je ujedno i prvi kvar u kompu nakon toliko vremena! Ovako on izgleda iznutra nakon što se povade svi ventilatori, pozlaćeni grillovi, te tinjac ispod tiskane pločice koja izgleda vrlo dobro:



Elektronika je također uredna, izuzev puno prašine što se nagutalo sve ove godine. Vidi se ozbiljnost u izradi.


Hladnjak ima bakrenu bazu ispoliranu do visokoga sjaja! Jasno se vidi odraz elemenata kao u ugledalu.


Kabeli uredno stoje pričvršćeni za tiskanu pločicu


Mjesto gdje je nastao kvar...


Elektroliti izgledaju kao novi! Nigdje curenja ni pucanja ni ljuštenja. Ovo što se vidi je izgleda nešto malo smole što je ostalo vjerojatno iz proizvodnje


Ovo je model 2001./2002. kada nisu ni imali prave konkurencije. Mogu si samo zamisliti kako ih danas rade. Moje iduće napajanje će definitivno biti Enermax.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m

Zadnje izmijenjeno od: medo. 07.08.2010. u 00:06. Razlog: Jelc veli da su fotke prevelike za inline, pa sam ih thumbao
medo je offline   Reply With Quote