View Single Post
Staro 13.03.2007., 15:16   #26
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor K1kl0p Pregled postova
Jako ljepo i korisno prije svega moja pohvala

Ako bi dopustio nešto bi samo nadodo .
Uzimajuči u obzir površinu baze hladnjaka i temperature sljedeče je za zaključit da što je veča površina tjela to je brži prijelaz temperature kroz tjelo.
Tako da ova grublja završna obrada baze hladnjaka ima ulogu postič što veču površinu istog kako bi pasta imala što veču površinu prijanjanja na bazu i lakše
ispunila ono zadano pred nju (odvuč toplinsku energiju proizvedenu od strane procesora i prenjet ju na hladnjak koji ju onda predaje u okolinu ).
Kad bi polirali baze ta bi se površina smanjila i tako umajnio efekt hlađenja.
Nemoj se ljutit to sam napiso kako bi se ljudi postedjeli muka šmirglanja i poliranja.
Usvakom slučaju pohvala!
Sada vidio ovo.
Nhf K1kl0p,ali...
OVO bi bilo točno u slučaju da neravnine površine baze hladnjaka SAVRŠENO PRATE neravnine površine procesorašto je praktički-nemoguće postići...(dakle,gledano iz profila,takva struktura bi ličila na "sendvić" sa cik-cak pukotinom RAVNOMJERNE debljine).
U slučaju tvoje preporuke,imao bi VIŠAK PASTE na mjestima neravnina baze između nje i procesora.
Da skratim:netočno,nedovoljno promišljeno,uz isprike na velikim slovima,ali ovaj put molim adm/mod da ostave tako i ne zamjere mi na tome,jer je ovdje riječ o potpuno krivome savjetu kojega nitko nebi trebao slijediti...
Nhf još jednom,ali istina je na forumu "svetinja".Sa "The" ispred
EDIT:kome se neda čitati :POLIRAJTE ljudi i dalje,nema nam druge...

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 13.03.2007. u 15:27.
  Reply With Quote