View Single Post
Staro 25.03.2016., 12:49   #4
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Lakše ti je stavit bilo kakav tower hladnjak i vent na 5V nego ganjat full pasivu. A taj Alpine zaboravi, tj. vrlo sam skeptičan. Svojevremeno sam probavao s pasivnim Big Shurikenom na G530 i nakon nekog vremena tempteratura zakuca proc.
Zelja je pasiva pa za sad se ide u tom smjeru. ako nije tajna, jel mozes opisat kompletnu kombinaciju u kojoj je G530 i nakon kojeg vremena je (i kojeg opterecenja) je CPU bio zakucan. Najvise me zanima kućište i hlađenje u njemu.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Odnosno, probaj nabavit neki tower hladnjak ako ti stane u kućište i njega staviti. Arctic je doslovno komadić aluminija. A vidim da i ovo piše na njihovom webu:

"* CPUs with a TDP > 35W may reduce the clock during longer periods of full load in PCs with absolutely no fan."
Moram te ispravit, ali AC nije komadić aluminija, radi se o komadu 95x95 mm i visine 70mm, ukupne tezine 527g. Kad ga se stavi ma uATX ili ITX poloču, onda se vidi kolika je to hrga

Npr:



Ne stane mi nikakav posten tower hladnjak, ogranicen sam visinom, mislim da je 115mm max za moj case.


Ali mislim da je i sama teorija da se tower hladnjak namjenjen aktivnom hlađenju koristi u svrhe pasivnog je po meni problematična. Iako aktivni ima puno vecu ukupnu povrsinu, razmak između limica je puno manji i bez venta, prijenos topline je ograničen.

Kod ovo Arctica vidis da je razmak poprilično velik, jer mu je namjena da hladi pasivno.

Naravno da sam vidio ovo sto pise na njihovom webu. Moje tumačenje tj činjenice:
1. Da, moj proc je >35 TDP, točnije 53 TDP
2. Moj proc neće radit duze periode na full loadu
3. U mom case ce biti kakav takav protok

+sto bi isao na undervolt



Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Srale, nabavi neki intelov hladnjak sa bakrenom bazom od "K" modela, recimo, pa onda probaj koliko ti se čuje takav hladnjak u radu.
Ako ga čuješ, stavi na tu bazu onu 92-jku @5V koju si spominjao i riješen problem.
Najjeftinije rješenje.
Tvoj predlog je smislen, ali ajmo rec da se trenutno razmatra neko optimalno rjesenje, cca do 200 kn, tako da cijena nije primarna. Iako, naravno, nema smisla potrosit vise novaca za hlađenje nego za sam procesor (270 kn)


Ponuđen mi je Dynatron K618
po prirodi fanless cooler namjenjen za serversko okruzenje. Naravno, cijelo hlađenje se u pravilu izvodi na način da se provuče kanal preko samog coolera i spoji na vent ispuha. Takva rjesenja sam znao viđat u Lenovo/HD/Dell stolnim masinama.

Ovaj Cooler je malo ozbiljnija priča, Cu baza, 3 heat pipe-a, ukupna masa cca 500g (Arctic Alpine passive je 527g), ali naravno testova ni u panju, iako je proizvod na trzistu par godina.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote