View Single Post
Staro 29.08.2010., 19:27   #26
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Jedinu prednost povuci-potegni fore sam postigao kad sam kumu izrezao front panel kućišta i stavio debeli 8 cm vent, a isti takav stavio odozada. Moglo se vidjet direkt kroz cijelo kućište, samo cpu cooler je u vidnom polju. Dobio je malo buke (njemu nebitno), ali zato je dobio propuh i 10-ak stupnjeva manje. Naravno, nije to dobio zato što sam ja napravio neku svemirsku foru, nego zato što nije imao dobru cirkulaciju zraka prije mog zahvata. Mislim da je realno temp pala za par stupnjeva zbog mene, a onih drugih par bi pala i da sam samo ostavio rupu odnaprijed.
Što se tiče push-pull kombinacije na cooleru, mislim da tu jedino ima smisla stavit ventove pod pravim kutem, na dvije susjedne strane coolera (da oba ispiruju ili da oba ispuhuju, a ne jedan nutra drugi van). Tada jedino može biti povećanja ukupnog protoka zraka, a ove nasuprotne fore daju mizerno povećanje protoka.
Moje mišljenje samo, nisam probao. Ako budem testirao, postat ću rezultate, ali pretpostavljam da neće bit velike promjene. Isto tako mislim da push-pull daje rezultate samo ako je jedan vent naprijed a drugi na stražnjoj strani kućišta, to mi je jedino logično da napravi neko poboljšanje.

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 29.08.2010. u 20:23.
D1viry je offline   Reply With Quote