View Single Post
Staro 20.01.2010., 15:39   #1
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Uzeo bih CRT...

Kao pomocni monitor za starije igre (zivcira me LCD tehnologija - il je kocka 640x480 usred ekrana, ili je golema mrlja preko cijelog) a mozda ako bi bio dovoljno dobar i slika bolja od ovog LCD-a i kao glavni monitor, u tom slucaju SM226BW ide na bubanj. Ionako mi vec nesto postaje pretaman a i s ovim widescreenom vise problema nego koristi, barem se meni to tako cini. Svaku stariju igru koju hoces pokrenuti trazi hack i jos kamo srece ako uopce radi.
Nije mi to bas nesto.

E sad zanima me ovako, koji su top of the line modeli - malo me je LCD razmazio kvalitetom slike, ali samo jasnocom i ostrinom, crna je sve osim crne a backlight bleedinga i ghostinga imam k'o u prici (odaziv k'o da je 12 ms a ne 2). Uglavnom trebam nesto sto ce se kvalitetom slike moci mjeriti s LCD-om, mnogi kazu da CRT-i imaju bolju sliku, to nisam jos vidio ali ovi 15" monitori od frendova koje ja vidim vjerojatno ni ne spadaju u tu kategoriju. Trebalo bi mi nesto pristojne velicine znaci, 20" +, da ima bar 1600x1200 jer ne zelim ici dolje s rezolucijom (1680x1050) - samo gore. Jasno mi je da takav monitor ima preko 30 kg, stol je cvrst i ima mjesta - nije problem.
Dakle, koji su najbolji i najpoznatiji modeli CRT-a te velicine da imaju najbolju sliku... bih li jos bio te srece da negdje, ono, na nekom skladistu,
neka firma jos ima koji zapakirani, znam da su sanse jako male ali - nada umire posljednja? Vjerojatno mi se ne isplati uzimati izvana a nasi oglasnici bas i nisu puni nekih kvalitetnih monitora, sve su to neki pozutjeli, razbaruseni i osteceni monitori koji su sjena svojih nekadasnjih performansi... Ugl. za pocetak bi bilo u redu samo par preporuka na koje modele da pucam i koje su mi opcije, pa cemo vec vidjeti sto ce biti najisplativije.

Isto tako komentari da kupim kvalitetniji LCD, idem na ocni pregled, nisam normalan itd., me uopce ne zanimaju tako da stedite tipkovnicu
Hvala!
quantum112 je offline   Reply With Quote