View Single Post
Staro 30.01.2020., 01:20   #3007
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Udomili smo prije skoro 2 mjeseca iz udruge mješanku (veterinar nemre procjenit koga je mješanka), staru 10 mjeseci (jos malo pa ce imat godinu dana), 8.5 kg.

Bila je napuštena u Ogulinu, lutala, navodno su je drugi psi grizli, a ljudi tjerali, pa bila kratko kod privremenih čuvalica i onda kod nas od 04.12.19, krajem drugog mjeseca ide na sterilizaciju, uglavnom, imamo problema kad smo vani s njom u šetnji, stalno povlači naprijed, nos zabija u pod i njuška sve, kad vidi drugog psa počne lajat i potezat prema njemu.
A kad vidi mačku, ko da demon uđe u nju, nikakva dozivanja, poslastice nista ne pali, moras je odvuc ća da bi se smirila..
Neki otisli na Jarun malo prosetat, nije prestajala lajat na sve, jako nemirna, prekinuli setnju i isli doma.

Prije 2 tjedna nam je dosao trener koji radi s tom udrugom, i on nam je pokazao neke stvari, da pas mora cekat da mi prvi udjemo u neki prostor, da kad izlazimo iz stana mi moramo prvi a ne ona. I u šetnji, svaki put kad ode od nas da trznemo uzicom, da se vrati gdje mi želimo.

E sad, to je malo popravilo situaciju, ali se meni čini da je to trzanje uzice ustvari loša stvar, ponekad kad trznem se sva onako prestrasi i scima, oci onako zatvori ...

Prije 3 dana smo odlucili prestat cimat je tako, i pokusat s jako puno poslastica, svaki put kad hoda uz nogu, ali vrlo malo uspjeha, kad je necim zaokupljena nikakva dozivanja, poslastice, naredbe da sjedne, ništa ne pali.

Jel ima itko kakav koristan savjet? Da zovem ponovo tog trenera (150 kn po satu košta lik), da nastavim s puno poslastica, ili da probam naći nekog drugog trenera (može preporuka ako netko ima nekoga..)

Danas u setnji mi je jedan lik koji je isto vodio psa rekao da ona izgleda kao da bi se rado igrala s drugim psima, ali da je isto i u jako velikom strahu..

I da ovo nam je prvi pas xD
Sorry na duzini texta, bilokakvi savjeti dobrodosili
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20191216_153816.jpg‎
Views:	302
Size:	1.62 MB
ID:	21916   Click image for larger version

Name:	20200116_150934.jpg‎
Views:	283
Size:	1.07 MB
ID:	21917  
MadManBD je offline   Reply With Quote