View Single Post
Staro 14.06.2020., 21:22   #3342
sttipe
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: split
Postovi: 71
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
a gle...nije tako daleko od istine...

Po članku br. 3 i 4 u uvjetima zo korištenje preplatničkih tarifa za tele2 korisnike mobilnih usluga 10,50, 100 i bezbroj GB sljedeće:

3. Radi osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva tijekom korištenja podatkovnog prometa svim Tele2 korisnicima, Tele2 zadržava pravo smanjivanja brzine pristupa internetu u periodu od 18:00 do 23:00 sati (dalje u tekstu: Vrijeme najvećeg prometa) na 1 Mbps kod preuzimanja i slanja podataka do kraja kalendarskog mjeseca Korisnicima Tarifa koji dosegnu 1TB mjesečnog prometa. O smanjenju brzine Korisnici će biti obavješteni preusmjeravanjem na posebnu internetsku stranicu, SMS-om ili korisničkom portalu MOJ TELE2.

4. Radi osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva tijekom korištenja podatkovnog prometa svim Tele2 korisnicima, Tele2 može na Tarifama smanjiti brzinu pristupa internetu na maksimalnu brzinu do 1 Mbps kod slanja i preuzimanja podataka. Mjere osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva će se primjenjivati samo u situacijama kada će biti ugrožen integritet Tele2 mreže npr. kada dođe do značajnog usporenja prosječne brzine Tele2 korisnika u preuzimanju podataka u određenom vremenskom periodu na određenoj lokaciji. Tele2 zadržava mogućnost smanjenja brzine pristupa svim korisnicima na spomenutoj lokaciji ili samo određenim korisnicima čiji je doprinos zagušenju najveći.


nadodajem :
5. Tele2 zadržava pravo promijene Vremena najvećeg prometa u slučaju promjene ponašanja korisnika u svrhu očuvanja integriteta mreže
E sada, kako to reguliraju, da li zaista to rade, na koji način itd...pojuma nemam. Pismeno ima, praktički neki to mozda osjete, mozda ne
Da, pročitao sam te anexe...
Tamo di nisu opterećeni puno, vjerovatno ih koriste suptilnije...
Onome s folijom da propišem macu??(malj)

U nas se telefonija uvodila u ratu a planirana je prije njega.
Moj grad -Kaštela, imao je tada 22000 stanovnika, od kojih je i tada nekih 10tak posto kuća, bilo, "njemačkara", ili onih šta su otišli u Zagreb, Beograd, itd..
Iskreno neznam kolikog je kapaciteta centrala, ali podjeli 22000, bar s 4...
Danas je ovdi doseljeno pola Splita, pola Bosne, još Vlaja, i Slavonaca, i ima nas okio 50000, + par tisuća rusa, engleza, njemaca, + gomila kuća od današnjih "njemačkara", nađe se i tu koji uzurpator naših priključaka od 3400 maraka...
Šiptare i ostale ilegalce ne vidimo, a ima i njih lip broj, samo onih koje poznajem!!
Kad dođu turisti, duplo, i dobro više...
Sad je prilično loše, a usrid lita, ajme!!
Samo šta tad nisam doma većinom..
sttipe je offline   Reply With Quote