View Single Post
Staro 22.07.2013., 14:47   #29
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor stifmeister Pregled postova
Jel studira tko na ovome računarstvo? Nisam upao u ZG ni VŽ pa mi je Čakovec najbliži. Jel lagan faks?
Sto se tice tezine nije bas lagan jer je nemoguce prepisivati ni sa salabahtera, a kamoli sa saptanjem jer ti uzimaju papir. A i tako razvrstaju studente da ne sjede jedan pored drugoga nego minimun za dva tri prazna mijesta.
Imat ces upravo ocjene onakve kakve zasluzujes, tj. kako ucis takve su ti ocjene.

Ja sam ti u srednjoj skoli bio maher za salabahtere i to u prvoj klupi ispred profesora, i nisu me nikad skuzili iako su me naganjali ko u srednjem vijeku. Dok su svi ostali ucenici u razredu se zgrazali nad mojim pothvatom jer bi njih redovito skuzili, a mene nikad.
Al ovdje na faksu je skroz druga prica ostavio sam se salabahtera i ocu nesto nauciti i to poloziti pa makar bila i dvojka. Uglavnom ja sam zadovljan sa studijem, sve je onako vise manje kako treba biti.




Citiraj:
Autor Z-man Pregled postova
Ako nisi upo u ZG i VŽ tebi će svaki faks bit težak faks. A ovaj MEV ja ne znam tko može uopće smatrat faksom, nisam ni znao da postoji sve do sad.

Nhf, ništa osobno, ali me sve više živcira to "štancanje" studenata na nekim random faksevima na kojima će naučit točno ništa i diplome će im vrijedit točno ništa.
Danas u hr ti diplome nevrijede nista, mozes si papirom obrisati guzicu bio ti isao na fer ili na medicinski faks ili na neki faks sa sela. Imam hrpu poznanika iz srednje i osnovne koji su zavrsili fer u roku i sada su baustelci ili cuce na burzi pa vidi koliko vrijede diplome sa fer-a u hr !
Bez uvrede to je danasnje stanje u hrvatskoj, jer su i poslodavci isli na faks pa znaju da je faks sprdacina tako da uvijek na razgovoru za posao te pitaju, jel imas bilo kakvo radno iskustvo uz vezi struke ! Ako imas samo papir, a radno iskustvo ni na crno, nula bodova poslodavac ti neda posao !

Ja sam pokusao upasti za Mrsicevih 1600 kn u Ministarstvo obrane i na opcinskom gradanskom sudu u Zagrebu. Iako je jako lijepo pismeno u natijecaju navedeno da netreba radno iskustvo i oni su me na razgovoru za posao bombadirali pitanjima upravo o tome kakvo imam radno iskustvo sastrane !
Onda si mozete misliti koliko Vam diplome vrijede kada su samo prosli ocima da da tu ste zavrsili i isli u taj smijer i odloze sastrane papir i krenu bombadirati pitanjima o iskustvima !
Jer nitko od poslodavaca nezele radnika koji ne zna bas nista raditi !

Danasnji studiji u hr bezobzira na koji faks isli imaju zastarijele programe prema kojem uciju studente.

npr. TVZ ima predmet programiranje u C koji je vec debelo zastario tj. vise nije ta verzija C programiranja aktualna na trzistu programiranja, vec C++ itd.
A na MEV-u imas upravo prema nastavnom programu C++ !

Itd. da sada ne nabrajam, uglavnom u dusu znam sve o TVZ-u i MEV-u ! Cak i njihove afere izmedu profesora.

Kada ides na nastavu TVZ-u, onda zbog nedostatka mijesta ides cak na tri razlicita mijesta (FSB, Vrbik 8 u iznajmljenoj prvoj etazi zelene zgrade, i na TVZ u Konavoskoj 2) i raspred za redovne studente vrijedi cijeli dan tako da je TVZ cista sprdacina od faksa i stojim iza toga jer sam bio medu najredovitijih studenata kroz tri godine.
A profesori su za k..., svako vrti svoje na svoj mlin, tako da kod jednih profesora i kad ucis padas na ispitima jer imas pitanja na kojih nemozes odgovoriti prema materijalima iz predavanja, a vele ti da su ti oni dovoljni. Dok kod drugih profesora pak nista netrebas uciti osim samo prepisivati, i naravno kod trecih ajde kako ucis tako ces poloziti.
Tako da sa TVZ-om uopce nisam bio zadovoljan i ispisao sam se s njega i upisao na MEV i sada sam zadnja godina.
Razlika izmedu MEV-a i TVZ-a je nebo i zemlja u korist MEV-a jer su isto profesori sa MEV-a zavrsili prije studije u Zagrebu, na FER-u, FSB-u i onaj matematicki faks, tako da to nisu profesori sa osnovnom skolom jer su i oni morali negdije zavrsiti da bi mogli biti nastavni profesori.
DANCI je offline   Reply With Quote