View Single Post
Staro 14.03.2011., 11:27   #92
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
.
Da nemas nadimak Zagi, potpuno bi drugaciji pristup imao slaganju naziva.

Ali, Zagi, Univerzijada 87', HR (ex Yu) kao informaticka velesila, Mikro...

Postojao je inace i Zagi Soft kao jedan od kasnijih pirata, najvise ponudom za C64 i kasnije Amigu.

Kombinacije *.* - lab/informatika/shop/tech/trade/bugi-vugi...

More ih je zasiceno i jednostavno nisu vise posebno dojmljivi. Mozda i jesu, ako ih firma opravdava reputacijom koja je vec postala kolektivna prepoznatljivost prenosom preporuke. Ali ti naglasavas korektnost, dobre cijene i prijateljski pristup. Ici na demonstraciju impresije, ili moc imena nekog kratkog naziva, tesko ima efekta bez uposljavanja dizajnera i razrade njegovog identiteta. Bez toga je samo jedan od naziva. I onda me opet Zagi iz tvog nadimka povlaci paznjom.

Identitetom smo ionako porobljeni. Nalazis se u blizini zvucne avenije i neka onda bude u nazivu nesto sto je svima svakodnevni spomen: grad u kome zive, poznata registracija i adresa kojoj se vracaju.

Pala mi je prvo razrada efektnosti starih ZG registracija. ZG-Mikro-87 kao pocetak.

ZG-Mikro

(ZG-Micro, ZG Micro, ZG Mikro,...)

Kombinacija imena daje vise znacenja i ostavlja dosta prostora za igranje. Istina, postoji vec firma koja ima "Mikro" u imenu. Ali Mikro je po meni neiskoristena rijec u IT nazivima. Daje toliko kombinacija a neupitno vodi na IT pocetke.

Zamislio sam odmah 'retro punch' reljefne fontove, kao da su lupani na poluispravnoj pisacoj masini, a Hoffmann i Miedinger valjda nece zamjeriti

Ovo je u minutu, samo naslagano cisto radi predodjbe. Nema nikakvu zavrsnu finocu ili precizno osmisljavanje, ali navodi na igru i kombinacije :


.......


Syss - Kud ides? Ajmo nesto baciti u kljun!
Fleks - Ne mogu, moram u ZG Mikro po nove diskove.

Syss - Mislis valjda ZG Micro? Tamo sam kupio super jumpere za moju Balalajku.
Fleks - Ne znam, jos nisu odlucili 'Micro' ili 'Mikro' ali diskovi me svejedno cekaju. Kladim se da je SU vec deset komada natovario u Moskvitch, a meni ce ostati kifla ako zakasnim

Gabre - nafukava me TXT na plasmi, daj Codiace pomozi ako znas sto je muka!
Codiac - nE raDi ti normalno, kad si skrtica staviti nove baterije! Idem u ZG Mikro po Eizo, pa cu ti uzeti paket baterija - imaju popust!



Uglavnom, ostavlja mi prepoznatljivost i nakon prvog ponavljanja naziva. Jednostavno mi dobro zvuci.
Visage je offline   Reply With Quote