View Single Post
Staro 27.08.2021., 21:20   #20
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,794
Kupio i ja prvu domenu čisto za edukativne svrhe i da nešto naučim... Nisam planirao ništa hostati, samo bi je koristio za pristup servisima na kućnoj mreži (Nextcloud i sl.).

E sad imam dva pitanja:

1) Kod registracije mi je ostala upaljena opcija za WHOIS privacy (i još je aktivna, što je ok), ali nekako u to doba kako sam kupio domenu na Onlydomains, prebacio joj DNS na Cloudflare i počeo se zezati s usmjeravanjem domene na moj kućni server (Raspberry), na mail su mi počele dolaziti neobično velike količine spama. Nije drama, ali je oko 50-100 spamova dnevno naspram par komada koliko sam prije dobivao. Već sam počeo mijenjati passworde na shopping stranicama.

Što tu mogu napraviti? Je to normalno za vlasnike domene? Jesam se zajebo što sam stavio moj primarni mail?

2) Nastavno na gornji problem, kako se mogu dodatno zaštititi sad kao vlasnik neke domene jer imam filing da me svi "gledaju". Glupo, znam... U Cloudflare dashboardu konstantno neki traffic, pa sam probao u firewallu geoblokirati pristup samo iz EU i sl. Možda glupo razmišljam, pa ako imate kakav savjet, slušam.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote