View Single Post
Staro 03.07.2019., 00:28   #6149
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Pa A1 (VIP) vec dugo ne nudi uslugu na optici novim korisnicima, samo je nudio starim postojecim korisnicima iz bivseg Amisa kojima je istekao ugovor da potpisu novi ugovor na 24 mjeseca uz nizu cjenu za 50 kn, sa zadrzavanjem brzine 100/100 Mbps.



Kao nemaju pravo, pa ako je VIP sljednik Amisa (citaj kupio), a A1 sljednik VIP-a, pa cija je to onda opticka infrastruktura, ne kuzim, znaci kad mi za cca 1,5 godinu istekne sadasnji ugovor na 149 kn vracam se na cjenu od 199 kn i vozim dalje na 100/100 Mbps, ili...

Evo to mi je danas rečeno i nakon što sam nakon razgovora u njihovoj trgovini u Avenue Mallu dobio ovo saznanje. Inače ugovor od 24 mjeseca mi istječe za 5 dana. Naravno ja imam uslugu 3u1 pa me to košta 279 kuna po punoj cijeni.


Srećom da nisam prije tjedan dana pristaio na ponudu agenta telefonski da mi nudi uslugu malo jeftiniju, jer bi me vjerojatno skinuli s optike i uveli koaksijlac, kojeg ionako imam od 2000 kada je došao DCM a današnji B-net i na kojem nisam od 2009. Naravno kod davanja ponude to mi nije nigdje spomenuo agent koji me nazvao, ali mi je stalno govorio da se radi o koaksijalnom priključku jer da tako piše kod njih da imam koaksijalni, što nije točno jer imam optiku, no očito su svima na optici od amisa upisali da se radi o koaksijalnom prikljućku.



Koje su to igre neznam, ali očito imaju neke probleme u vezi s optikom od Amisa.


Također mi je u telefonskom razgovoru s agentom danas rečeno da ako dođe do kvara optičkog kabela da A1 nema namjeru isti popravljati, dakle izgleda da su Amis optiku otpisali 100% i da dok ide ide,a u knjigama se nadalje vodi kao koaksijalni kabelski priključak.


Ovi iz Avenue Mala mi kažu da su prije tri dana dobili dopis od uprave da se više na optici od Amisa ne nude nikakve usluge i to službeno i da korisnici koji dođu napraviti bilo kakvu promjenu usluge da se automatski prebacuju na kabelsku.


No ako nastavite plaćati postojeću uslugu po punoj cijeni nakon isteka ugvornog roka od 2 godine dužni su vam istu uslugu pružati i dalje iako je službeno nemaju kao takvu u svojo ponudi. Agent s kojim sam danas razgovarao preko telefona također mi je kazao da ako A1 misle ukinuti optiku od Amisa da su nas dužni prije ukidanja usluge pismeno obavijestiti o toj namjeri kako bismo imali dovoljno vremena za pronaći si novu adekvatnu uslugu, moš mislit kada pređeš s optike na kabel ili bakrenu paricu, jer trenutno drugog operatera optike u zgradi neće biti tako skoro, jer su za optiku podijelili područja u Zagrebu, a A1 nema namjer ponovo uvoditi optiku, jer bi time direktno konkurirali sami sebi tj. B-netu koji je u zgradi od 2000, a Amis od 2011 kada je otprilike uvađana optika od strane Amisa.


No sada imamo monopolista u naselju i teško je da će sami sebi konkurirati.


Dakle dok ova optika traje dotle zadržavamo uslugu po punoj cijeni, a nakon toga možemo se samo nadati da će 5G mreže donijeti veće brzine od optike koju imamo i da će to biti flat tarifa po voj istoj ili nižoj cijeni.

Mogu samo reći da su agenti koji su radili u VIP a danas u A1 bili fer kada smo razgovarali i rekli mi da mi je najbolje zadržati optiku makar i po punoj cijeni jer da za ovu punu cijenu ne mogu trenutno dobiti ništa bolje, a tako dugo dok plaćam uslugu ne mogu mi ju zakonski ukinuti osim ako ne nastupi viša sila, a to je kvar na optičkom kabelu, pa bi morali negdje kopati da to porave.

Ono što je najzanimljivije u svemu tome da nas korisnike bivšeg Amisa o tome do sada nisu službeno obavijestili niti o tome što se planira sa optičkom infrastrukturom od bivšeg Amisa.


Evo toliko je moje saznanje o optici od Amisa, ako netko ima bolje podatke neka to ovdje iznese da barem neslužbeno znamo što se planira sa bivšim koriosnicima od Amis optike.


Do onda onaj tko je na bivšoj Amis optici neka svako sam odluči što mu je bolje i povoljnije, ali očito A1 će definitno tjerat korisnike s ove optike jer smo im očito postali teret na infrastrukturi za koju više nemaju nikakve planove, službeno za njihove prodajne agente ova infrastruktura više ne postoji kao takva.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 03.07.2019. u 00:34.
sakomako je offline   Reply With Quote