View Single Post
Staro 21.12.2012., 09:18   #4
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor subtex Pregled postova
Thx

Jedan dio mi nije jasan, ovo sa direktnom implementacijom, koja je onda razlika webteha i npr. zabe ili mycheckouta od pbza, samo u boljem supportu i admin interfaceu? Jer mi je nekako logičnije ako ide direktno, da se odmah povežem s bankom, bez posredničkih servisa, mislim jeftinije u konačnici.
Mislim da si krivo shvatio... sve transakcije radis preko payment gatewaya, samo je nacin implementacije razlicit.

Direktna znaci da kupac s tvoje stranice vidi tvoj form za upis broja kartice, imena prezimena, security broj itd., zatim se to salje kao request na PaymentGateway koji vraca response dal' je uspjesno placeno ili ne. Sav error processing i success page hendlas ti na svojoj strani.

Kod 'indirektnog' - kupac se nakon kosarice redirecta na npr. Webtehovu stranicu gdje sve placa, i kad mu placanje prodje uredno, vrate ga na tvoj success page. Error handling placanja radi Webteh (lakse tebi, ali puno manje user friendly jer oni samo bacaju kodove gresaka koji nisu bas kupac-friendly i nisu razumljivi).
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote