Tema: Dell U3011
View Single Post
Staro 08.12.2011., 21:36   #35
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Priča koja se veže uz ovaj monitor je donekle zanimljiva i zašto je sve vodilo k tome da baš
on bude nasljednik ovog 19" Philipsa. Sve je počelo kad je mlađa sestrična odlučila starog
s754 "Atalona" zamjeniti sa novim GMO crncem, bržim, jačim višim i zgodnijim.
Tako je brat nabavil sve dijelove za novi komp, spojil i drugi dan je napajanje odlučilo
doživotno zaštrajkat. Za vrijeme čekanja novog "radnika" koji će isporučivat elektrone
crncu, ja si posudio monitor koji je nezadovoljno stajao ugašen.

To je bila griješka. Oduševljen tim nekim 22" TNcem i veličinom novog dvorišta,
nešto veselijim bojama, počelo me kopkati da i ja svoje dvorište povećam. U meni se javio
klasičan više/bolje/veće... A reko sam da ću da menjam Philipa kad više ne bude sa nama.

Obzirom na neke nove preinake u sobi, slabo paljenje CRT TVa koji je s moje desne strane
kad sam za stolom, novog položaja zvučnika u sobi (prije su bili oko TVa), starih SUBova
koji su dugo dugo ko Trnoružica spavali u Koprivnici a sad su u belom gradu, krenule su
trojbe oko monitora.

Za nastavak priče moramo se vratiti u pretprošli vikend, kada mlađahan braco nije bia
u stanu te ja odlučih posuditi njegov 22" monitor da vidim kolko je to veliko kad gledam
sa kreveta. Bilo mi to na knap, mora sam monitorček na rub stola staviti i opet mi je bio
malo mali (i dalje je ).

$$$$ situacija mi je dopuštala da preskočim TNce i razmišljam o "kak spada" monitorima.
(To kaj možda nebi videl razliku između jednih i drugih, nije trenutno tema).
Prvo kaj se nameće 24" je famozni Dell U2412m. Fina reza, malo više točkica u visinu
u odnosu na Philipa. Ali.... ali.... samo 2" ili ti ga 5,08cm više u odnosu na 22".
Još je 16:10 i za gledanje audio-vizualnog sadržaja sa kreveta zvanog film, crnih štrafa
na sve strane. Aaaaa..... i samo 2" više od 22".
Kaj dalje imamo. Pa imamo 27". Pa dobro kaj se nudi u nas. 27" FullHD od raznih stvaratelja
slike te Dell U2711 i novi HP.

U kombinaciju sa 24" monitorčekom sam ubacival i neku plazmicu.. jer opet 2". A plazmetina
ima inača na bacanje. Ali kaj kad nemam kam oboje na meni zadovoljavajuć način smestiti,
da ne pobacam ormare iz sobe koji mi čak trebaju. Tak da kompromis
od toga dvoje ili troje ili kak nazvati to 27".

Zašto HP ZR2740w. Noviji model, manje troši od Della. Jedino me brinulo na HPu mali brojček
ulaznih konektora. No nakon malo gruntanja zaključio sam da mi više ni ne treba.
Jer sva AV zabava mi ide sa pipi-piceka. Boja, delte, i još miljardu onih stvari koji meni nisu
bitne su mi isto spolovilo kako na HP tako i u Dellu. HP je noviji.

U četvrtak ga naručil, u petak došel, pobral ga u Protisu (najbliži mi je), ajme velike i
debele kutije. Nabrzaka ga sprobal i moral sam za KC. Kroz tjedan je bilo radno i tek sam
si sad uspel pred njega sesti kak spada.

To je priča o dolasku novog princa.
A sad,
odgovori će ti Luke ili ti ga ja,
Visagu moj
na pitanj' ili dva.

Na AntunGustava se budem naviknul, zapravo sam očekival iz priča
da je to nešto strašnije, nešto ko 2012....
Ak se pokvari, budem se zvikal na njega, a to ne želimo čuti, jer ko curica zvučim.

Philips ide u zasluženu mirovinu, tj služit će ko backup ako se nedaj bože kaj desi.
Ali da, tvoj savjet budem poslušao i vratio na neko vrijeme staru 19ticu za direktnu
usporedbu. Uglavnom sad mi je start traka na levom rubu ekrana tako da mi je cela
visina slobodna. Jer levo-desno mesta ima na bacanje. Radna povrišina mi je sad ko
sa dve stare 19tice + još ima visine.

Slova su manja a i ikonice jer je i dot manji. Čak mi je na prvu ruku možda malo presitno
bilo, ali vidim da se lagano navikavam.

OSD, fali? Ne. Samo bi čačkal nekaj i namještaval. Na Philipsu si mogel sve mjenjati
i stalno sam tandrkal i uvek sam si mislil, dal bi mogel kaj bolje napraviti.
Jedini problem koji unosi nedostatak OSD je da ne znate di ste sa točnim postotkom
svjetline. Ali raspon minimuma i maximuma je (moram to sad sa velikim slovima) OGROMAN.
Meni je svjetlina složena blizu minimuma. Prvi put kad sam išel probati namjestiti
stisnem ja + i nikaj. I tipkam ja + i tipkam kad nist. Uglavno regulacija je fina i raspon je,
ono ne, ograoman .

I da, ak neko slučajno pita, monitor je tih ko prazno groblje. Baza i zglob fenomenalni.
A za zglob imam osjećaj da mi mogel vrteti ga danima bez prestanka i on bi mi se
smejo u facu i reka bi, mesi mesi mesi mali, mesi jošššš!!!


Zadovoljan? Odgovor ću da dam rečenicom sa kojom sam se nedavno upozna,
Nemoj me jest!!! Ili ti ga, a kaj me pitaš gluposti.

Evo ukratko .
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote