View Single Post
Staro 21.08.2009., 10:00   #124
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Do prije 2god nisi ništa smi reći ovdje protiv 930BF i 931BF bez da si započeo gadan flame....

Novi Fiat Punto je napredovao i bolji je od starog. Ali to je i dalje fiat punto. Tunirani fiat punto ide nešto bolje, ali to je i dalje fiat punto.

To je kao da kažeš da je Punto bolji od Stila zato jer manje troši i lakše je s njim po parkingu i ideš ih samo po tome uspoređivati.

Isto je i tu. Novi TN je bolji od starog, ali je i dalje TN. Ima nešto manje loše kuteve, ali i dalje loše. I dalje se slika pokvari kada se zavališ dublje u stolac Možeš kalibrirati do neba i natrag, ali nikad nečeš imati sliku NI BLIZU kao na IPSu. Nečeš dobiti 16.7m boja i neće ti nestati zrnatost slike...

Ajmo ignorirati sve prednosti IPSa i xVA, te usporediti ih s TN-om samo u onome u čemu bi TN mogao biti bolji? Give me a f***ing break! To nije ništa drugo nego liječenje kompleksa onih koji imaju TN da se tješe da im nije ipak sve uzalud. Realnost je da ste po ne znam koji puta popušili marketinške fore i kupili (jeftin) monitor iz istog kontejnera koji je marginalno bolji od onoga od prije godinu-dvije-tri. Pa kaj vi mislite da će proizvođač unaprijeđivati svoje najjeftinije panele o te mjere da budu konkurentni najjačim skupim panelima? LOL

Na kraju krajeva, IPS i xVA matrice su također vrlo napredovale, i bogu hvala prilično pojeftinile Zapravo, do prije 2-3 godine je TN bio jedina opcija za igrače. Danas su se IPSovi i MVA paneli toliko razvili da su se sve prednosti TNa istopile.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote