View Single Post
Staro 18.06.2022., 12:28   #275
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Radiš li nešto na tom w98 ili je to radi samog gušta?
Misliš na Adison PII? Katkad, kad me baš ulovi nostalgija i/ili želim malo pustiti struje kroz komp Da ti kažem iskreno, bizarnim spletom okolnosti sam nabavio još 5 drugih takvih, istih kućišta (dok sam prvo, baš za taj moj tražio 14, gotovo 15 godina) tako da ovaj moj uglavnom miruje u ormaru a druga mašina je napravljena u istom kućištu i ovu drugu koristim često.

Evo, baš sam nedavno prešao Half Life, Half-Life Opposing Force, Blue Shift kao i Indiana Jones & The Infernal Machine, Gilbert Goodmate (and the mushroom of Phungoria), Grim Fandango, Carmaggeddon II, ima dana kad provedem sate i sate ispred CRT ekrana i Win98

Edit
Evo malo fotki ali i kronologije...

Godina je (mislim?) 1996, nažalost ne vidi se kanta sa strane ali ovo je njezin ekran. Siemens-Nixdorf, sa 486icom ispod stola. Printer na polici iznad je Epson FX85:


Godina je sad 2000, ovo je PII Adison o kojem sam govorio. Komp je u tom trenutku bio već 2 godine star:


Ova je lagana, godina je očito 2004. Lijevo je P4 mašina koju sam spomenuo jučer (S423, na Asus P4T) ali desno se može vidjeti PII Adison koji je u tom trenutku mislim već bio nadograđen sa WinXP, više RAMa i boljom grafičkom.

Ako malo bolje pogledate budete prepoznali istu logitech QuickCam web kameru ali i crni Primax Raptor 3D joystick ... od kojih oba postoje i dan-danas. Joystick sam maknuo sa stola jer ga ne koristim i (da budem iskren) samo smeta, ali web kameru imam i dalje na Win98 konfi kao "simbol" onog vremena.


A evo iste PII mašine dan-danas, fotka je od ove godine mislim:


Inače, case je pjeskaren i prebojan powder coat tehnikom, evo par fotki od "prije" i "poslije"








U međuvremenu, dok sam čekao na restauraciju metalne konstrukcije, obnovio sam matičnu i procesor.

Chaintech 6BTM je prelemljena Panasonic EEU-FR0J102 kondenzatorima (6.3V/1000uf):


...a PII rastavljen, opran i očišćen:


I jednom kad je sve bilo složeno natrag, to izgleda ovako:

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 18.06.2022. u 13:07.
  Reply With Quote