View Single Post
Staro 04.01.2021., 12:50   #379
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
"AUTOMATION" ...

Gdje sam stavio da "kada senzor ima motion detection (pokret)" se upali utičnica ...

Na utičnicu sam stavio 15 sec (neznam zašto ona radi 1.15, minutu i 15 sec) ...

Sad ona se upali i trebala bi se ugasiti nakon 15 sec (1.15 u ovom slučaju), no ona nekada radi 3 minute,nekada 5,nekada tu minutu,a nekada se uopće ne upali (pali led traku) ...

Što je krivo podešeno ...

Sve je na stolu na pola metra/metar jedno od drugoga ...

Thx


P.S.:


Skužio sam između ostaloga da je delay cca 15-tak sekundi dok ja okinem senzor i dok se utičnica upali ...

Između ostaloga, i dok nikoga nema svjetlo se upali i gori (koliko neznam,nisam pratio) ... Skužio naime da preko noći kad prođem pored radione,da je traka upaljena, a ja nisam bio tamo cca 2-3 sata prije ...

i dalje primam savjete i pomoć ... :-)
-->
Pozz,

Evo ljudovi,sigurno imate većeg iskustva nego ja pa da priupitam i objasnim situaciju ...

Uzeo iz lidla gateway,2x senzor,2x utičnica ...

Spojio to lijepo po opisu u manualu (prvi put da sam čitao manual prije ukapčanja) ...

Gateway spojen na mrežu,vidi se u lidl home-u ...

Senzor spojen na gateway, vidi se u lidl home-u ...

Utičnica spojena na gateway, vidi se u lidl home-u ...

E sad,složim "SMART" --> "AUTOMATION" ...

Gdje sam stavio da "kada senzor ima motion detection (pokret)" se upali utičnica ...

Na utičnicu sam stavio 15 sec (neznam zašto ona radi 1.15, minutu i 15 sec) ...

Sad ona se upali i trebala bi se ugasiti nakon 15 sec (1.15 u ovom slučaju), no ona nekada radi 3 minute,nekada 5,nekada tu minutu,a nekada se uopće ne upali (pali led traku) ...

Što je krivo podešeno ...

Sve je na stolu na pola metra/metar jedno od drugoga ...

Thx


P.S.:


Skužio sam između ostaloga da je delay cca 15-tak sekundi dok ja okinem senzor i dok se utičnica upali ...

Između ostaloga, i dok nikoga nema svjetlo se upali i gori (koliko neznam,nisam pratio) ... Skužio naime da preko noći kad prođem pored radione,da je traka upaljena, a ja nisam bio tamo cca 2-3 sata prije ...

i dalje primam savjete i pomoć ... :-)
Nbdy32 je offline   Reply With Quote