View Single Post
Staro 29.12.2016., 15:33   #28
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
To je ono sto sam ja napisao gore pa me @Nikky nije skuzio i linka mi manual koji stoji otvoren kad sam se ukljucio...

To se moze mjenjati samo kada je kontroler postavljen u PATA ( ide ) nacin rada, onda tamo ne stoji none nego Auto pa sam mozes staviti manual ili auto ili none no kada se ukljuci AHCI tih opcija nema i uvjek je none !

edit: dakle ako sad sve provrtimo u glavi sa tog chipseta se ne moze dizati windows putem usb-a jer taj AHCI nista ne vidi osim cd-rom i hdd/ssd, dakle nema odakle bootati a posto nije klasican bios nego "ahci bios" kako gore i pise... nema ni obavijesti da nema sa cega bootati, bilo windowse ili instalaciju.
Tako je.
Hvala Bogu pa ove nove matične to drugačije rješavaju pa nema problema, npr na laptop koji sam kupio prije godinu i pol bez frke sam instalirao W7 / W10 na SSD sa USB-a jer dotični laptop nema optiku.

Citiraj:
Autor imart Pregled postova
Zakaj si uopce inzistirao na sticku? Vele ti svi da bootas s diska.

Poslano sa mog MI 5s Plus
Misliš sa CDROM-a.

Ma nisam inzistirao, tako radim već godinama. Malo tko i ima optiku danas (tj. rijetko se koristi - očito samo za instalaciju Windowsa)
Stvar je u tome što nisam znao da AHCI BIOS ne vidi USB stick pa prije nego što sam otvorio temu sam se patio s time...
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif

Zadnje izmijenjeno od: Remixer. 29.12.2016. u 15:40.
Remixer je offline