View Single Post
Staro 28.10.2021., 20:16   #1435
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Ja sam se prešaltao na Kubuntu nedavno i radi mi OK, ali bilo je par čudnih situacija s odlaskom u standby. Za sada ništa kritično, par puta sam ga u čudu gledao šta radi. Smrzo se GUI, uspio nekako otvoriti prompt, reboot i onda je bilo OK.

Napravio sam neki dan upgrade na 21.1 impish nadajući se da će to riješiti probleme sa zadnjim nvidia driverom 470.74, ali nula bodova. Čitam da ljudi imaju dosta problema sa dotičnim driverom, pa sam se vratio na 460, kojeg impish niti nema u repozitoriju. Inače je zbog to upgrejda na 470 i krenula cijela ta epopeja Mamicu mu, više mi nvidiu ne bude automatski updejto.

Ima li možda tko kakvih iskustava s pokretanjem Rage hook plugina na GTAV preko Steama?
U principu, steamov proton koristim uspješno za RGSC GTAV i GOG igre (u biti witcher 3), i to radi sve super tako da samo lutris otkantao.

Ali kako ja uvijek nađem neki problem koji se ne da riješiti, tako sam se lijepo isprcao i s ovime. Htio sam se malo pozabaviti sa LCDPFR modom koji ima svoj loader (.net aplikacija) i onda je to naravno muka za pokrenuti. Uspio sam postići preduvjete (makar mislim) za pokretanje navedenog u odvojenom wine prefixu (traži .net 4 + par VC librarya + par direct x dllova) međutim čitam da su 64 bitne .net aplikacije fantazija u wine i da bi za to najbolja prilika bilo probati mono.

Pa sam tako pokušao instalirati mono u steam proton prefix za GTAV (koji sam već nekoliko obrisao ) ali nisam baš shvatio kako bi se to trebalo ispravno uraditi. Ako bih htio u wine prefix instalirati mono, to bi išlo nekako sa:

WINEPREFIX=/path/to/prefix wine msiexec /i mono.installer.msi

Prerequisite za witchera sam instalirao jednostavno tako da promijenim path na exe u steam profilu od third party aplikacije (link na ss) i to radi bez problema. Tako se može i samu igru instalirati, steam sam napravi novi prefix za svaku non steam aplikaciju.

Ako bi se netko htio okušati mod package se može skinuti ovdje. Nije niti potrebno imati GTAV da bi se taj load pokrenuo. Ima ekipica support na discordu, ali mi se čini da tamo nema predstavnika tog gordog 1% linux gamera
mkey je offline   Reply With Quote