View Single Post
Staro 10.10.2019., 15:41   #2540
kalu
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Lijep pozdrav stari dragi prijatelji,

Gledam konfiguraciju koja bi se bavila video editingom, kolorom itd, dakle 4k h264 i raw, prores fileovi, premiere i davinci. 20000 kn + i visa ako bi time dosta dobio na dugotrajnosti konfiguracije.
Kako dugo nisam slagao konfiguraciju, malo sam ispao iz štosa, ali dosta sam proučavao zadnjih dana, pa da i ovdje potražim finalni savjet.

I naravno, savjetovao sam se sa pugetsystems gdje oni skoro svugdje furaju i9 9900K koji je i moj prvi izbor u nekoj konfiguraciji

Intel Core i9-9900K
Samsung SSD 970 Evo Plus 500GB
2TB Samsung 970 EVO Plus
2x WD Red HDD Desktop (3.5'', 4TB, 64MB, RPM IntelliPower, SATA 6 Gb/s)
Gigabyte Z390 AORUS ELITE ili designare ? razlike?
GSkill Aegis 32GB (2x16) DDR4 3000MHz ili CRUCIAL
Fractal Define C, crno, bez napajanja
Noctua NH-D15
Gainward GF RTX2080 Triple V1, 8GB GDDR6
CORSAIR RMx White Series RM850x — 850 Watt 80 PLUS Gold Certified Fully

+monitor?

a ono sto me zaintrigiralo su neki testovi koje sam vidio o ryzenu 3900x tj. koliko se isplati i koliko bi više dobio, a koliko bi bilo skuplje da idem na INTEL i9920XE koji po pugetu daje nekih 20-30% bolje performanse?
Ili je bolje kupiti ovo pa onda kad dođe vrijeme upgradeati proc, ali to onda znaci da ce trebati vjv i plocu i tko zna sta jos zbog socketa?
bas se lomim u tim razmisljanjima

btw. kako vjerujem da su na ovom forumu i predstavnici raznih shopova, slobodno mi se možete javiti u inbox sa ponudom jer planiram kupiti sve u kešu, pa bih volio dobiti i najbolju ponudu/popust jer cu ionako slati i mailove sa traženjem ponude

hvala eksperti
__________________
sTay tUned
kalu je offline   Reply With Quote