View Single Post
Staro 16.12.2017., 17:59   #1454
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
TP-link TL-WA901ND Multi-SSID

Nabavio sam access point iz naslova, spojio ga na LAN 2 port na T-comov ZTE 931 i uredno ga instalirao u Access Point modu, točnije: Multi-SSID iz padajućeg izbornika Operation mode.

Ugasio sam wireless na ZTE-u i upalio ga na TP-linku i sve radi dobro, signal je osjetno jači, internet je brži, u graničnim situacijama nema odspajanja.

Dosad sam imao dva SSID-a na ZTE-u, jedan općenito za sve, a drugi za smart TV. Drugi sam SSID aktivirao samo za sebe za castanje YT na smart TV, pošto kad bi se spojio sa prvim, svatko od ukućana spojen u tom trenutku na prvi SSID mogao me trolati iz nezadovoljstva mojim glazbenom (ne)ukusom.

I to je funkcioniralo odlično, ali sada na TP-linku dva SSID-a nisu odvojena, tako da se sa bilo kojeg može spojiti na smart TV.

Kada pod Multi-SSID Mode Setting uključim VLAN-ove i u polje VLAN ID stavim bilo koji broj osim 1, ne mogu se više spojiti na mrežu, a ako su mi i SSID1 i SSID2 na VLAN ID 1, onda se mogu spojiti, ali i dalje nisu izolirani.

Evo FAQ članak sa TP-linka koji prikazuje te postavke (novija i šturija verzija uputa):

http://www.tp-link.com/us/faq-1607.html



a evo i starije, opširnije verzije

www.tp-link.com/dz/faq-418.html


Pretpostavljam da bi se sa VLAN-ovima trebalo poigrati na ZTE-u, samo što te postavke nisam pronašao nigdje, a ulogirao sam se u administrator modu.
Emissary je offline   Reply With Quote