View Single Post
Staro 12.12.2017., 09:12   #1444
grizli1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Daruvar
Postovi: 246
Znam da nije isti test ali ne mogu do još jednog računala trenutno ali sam isprobao preko wlana mobitelom i brzina ne prelazi nekih 10-11 mbita bez obzira koliko blizu ruteru bio.
Windowsi su pravi, bar su oni koji se tako osjećaju s ebaya OEM i sve je do sad radilo normalno i bez problema.
Adapter na računalu pokazuje 100mbit što je normalno, imam osjećaj kao da se nešto unutar rutera "pošemerilo" na 10mbit....

Jedini problemi koji su nastajali su bili povezani s time što su prodajni agenti obećali 20 mbita brzinu koja kad je bila "puštena" s obzirom na udaljenost radila probleme s samom centralom i sad je spuštena na "stabilnih" 15-16. A i to se pokazalo malo s obzirom na količinu uređaja u mreži pa se dio prometa prema tv-u prebacio lokalno. No ni to nije baš pomoglo.

Budem skočio do lokalne trgovine pa ću uzet i switch i adapter, kabel.... Pa nek me piše u teku sa pola trgovine haha


EDIT: Zamjenio kablove, ista stvar, spojio tv koji je pola metra od rutera wlanom umjesto kablom i sad to radi kako sam to zamislio da će radit "žicom", pokušat ću danas do laptopa od sestre doć pa vidjet kako će se ponašat. Ako bude sporo preko LAN-a dali imam pravo tražiti zamjenski ruter bez obzira što je "internetski" ispravan?

Zadnje izmijenjeno od: grizli1. 12.12.2017. u 12:28.
grizli1 je offline   Reply With Quote