View Single Post
Staro 22.10.2020., 14:16   #234
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Ne uvijek... ima ona grozna priča kada je obitelj bila na moru, pa ih zvali susjedi da se vrate, da im stvari bacaju na cestu...

Nova vlasnica stana (koja nije ni prava vlasnica, jer se još sude) je odlučila provaliti, izbaciti sve stvari van i po nekim garažama (navodno) ostavila stvari, i ostavila ih preko noći na cesti.

A ljudi su sve uredno plaćali, onda je samo odlučila tako, iako kažem, nije ni legalna vlasnica, nego se sudi... nije im ona iznajmila, nego čovjek s kojim se sudi.

Dan danas nisu našli sve svoje stvari, ima tu i puno dječjih uspomena i omiljenih igračaka koje im je bacila i koje nikad nisu našli, a da ne pričamo o materijalnoj šteti jer je većina namještaja bila njihova.
Pa to što je ona napravila je ilegalno kompletno.

Ok, nemaju svoje stvari, ali tko je ona da baca tuđe stvari, bez da je vlasnica, bez da je njeno ime na ugovoru itd. Čak ti ni vlasnica to ne može napraviti, kamoli neka random osoba.

Vjeruj mi, da najmoprimci krenu s privatnom tužbom, njihova je ta tužba 100%

Nije da ne vjerujem priči, ali ta žena, je nitko i ništa, provali u tuđi stan i baca tuđe stvari na cestu? To je isto kao da ti dođe bilo tko na cesti i provali ti u stan. To što se ona sudi, nju nigdje ne definira kao vlasnicu, a bogami sigurno u ugovoru ne piše da može ući kada želi i bacati stvari kroz prozor.

Hoćeš moju priču?
U ZG je stari naslijedio stan (Trnje). Stan je bio star dobrih 40 godina, ulagano je bilo u njega točno prije 40 godina zadnji put. Naslijedio je to, i odlučio to preurediti. Uređivali smo ga dobrih 9 mjeseci, sami. Kompletno nove instalcije (voda i struja), knauf, namještaj, grijanje na struju itd. Jednog dana zove susjed mog staroga da nam je netko provalio u stan i da su vrata slomljena. Mi dolazimo u ZG, vrata kompletno uništena i u stanu ništa ne fali osim frižidera.
Moj stari zove policiju, i sad to traje 2-3 tjedna. Zakon tih 2-3 tjedna staroga zove policija da ako želi, da može doći pogledati susjedi u stan jer su dobili dojavu da je ona ukrala frižider (susjeda stvara problema cijelom kvartu već 40 godina, svi ju prijavljivali itd.). Kaže stari, može. Ode on u ZG, uđe susjedi u stan (koja se svim sredstvima borila da ne uđu, čak i fizički ih napadala) i naš frižider u njenom stanu. Stari gorenje frižider, star 8-10 godina koji su moji starci stavili u stan a sebi kupili novi). Moj stari kaže, da to je naš frižider, pita ga policajac jel ima račun kakav ili dokaz?
I to je zadnje što je stari čuo za frižider.

Nikada ništa po tom pitanju nije bilo riješeno. Po svom trošku kupili nova PVC vrata i kupili novi frižider.

Toliko o birokraciji.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 22.10.2020. u 14:24.
Mommistake je offline   Reply With Quote