View Single Post
Staro 13.03.2019., 12:27   #47
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
bok,

dali netko ima iskustva s epoxy smolama za drvo.

znači imam dvije drvene ploče koje bi spojio s epoxy smolom po sredini.

nešto poput ovoga: http://prntscr.com/mwxbfd

znači da bude masa skroz prozirna, pa me interesira koliko je to komplicirano za napraviti ?

dali je dovoljno smjesu pravilno izmješati i uliti u kalup ili treba još kasnije nekaj napraviti ?

hvala
Bojim se da je ovo izvedivo u ovoj kvaliteti samo ako imaš dosta iskustva s tim.
Treba biti majstor za dobiti rezultat kao na slici, dobro poznavanje materijala, i odgovarajući alati + tona iskustva.
Količina epoxi-a sa slike košta kao svetog petra kajgana, i moraš biti apsolutno siguran da ćeš uspjeti napraviti savršeno ako želiš ne baciti 1000-2000 kn u vjetar
Na YT videima to izgleda lako, a potpuno je suprotno od toga.
Ja sam pokušavao s puno manjom količinom epoxy-a (odnosno 2k dvokomponentni lak) prelakirati gornju plohu drvenog stola da se dobije 'glass finish'. Nisam dobio ono što sam htio a jako sam pazio, a ovo što ti želiš je 10 puta kompliciranije.
Problemi s kojima ćeš se susresti : pojava mjehurića u smjesi, nejednako nivelirana površina, površina s patternom nakon prolaska valjka ili kista, pojava narančine kore zbog ne odgovarajuće brzine sušenja i sl...
Da ne pričam da bi ovo trebalo raditi u zaštitnom odijelu s kapom na glavi u prostoru bez prašine, vjetra, s odgovarajućom temperaturom, obavezno s maskom.
trex je offline   Reply With Quote