View Single Post
Staro 17.05.2015., 20:44   #14
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor Cataphract Pregled postova
Ispod 200kn po satu ne ideš.
Ovo čak i ima smisla za određene stvari. Mogao bih to predložit za neke buduće izmjene ili popunjavanje sadržajem.

Citiraj:
Autor zeleee Pregled postova
pa neka bolje naplaćuje po onom što radi, ako je to samo postavljanje slika, teksta, videa, neka stavi neku normalniju cijenu, dok tipa za nekakve programske izmjene, i općenito nekakvo programiranje viša, pod niža mislim 50 viša 150.. (satnica kod stalnog radnog vremena prosječnih web i app programera je 50 kn, ti možeš naplatit sigurno tih 150)

ps, isto tako ovisi o kojem jeziku se radi i kvaliteti stranice, nije isto jel se piše sve nanovo ili se koristi wordpress..
Hvala na savjetu, moglo bi biti od koristi uskoro. Sajt ima HTML, CSS, PHP i JavaScript elemente. Nisam koristio nikakav template jer nisam ni radio ništa slično ranije.

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Naplacivat na sat je problem jer je upitno koliko tebi treba vremena za nesto. Nekome 20 sati nekome 40. Razlika u cijeni bude ogromna. Definiraj cijenu po prosjecnoj cijen izrade weba. Ako je kvalitetna stranica i ako radis sam sve sta treba umjesto popularnih templatea, mislim da ispod 2000kn nema izrade,kao freelancer. Akonje jako kvalitetna nece nitko niti ispod 5000. Firme znaju uzet 20000kn ako zelis nekakav web shop s razlicitim pluginovima.Odrzavanje je nesto drugo ovisno o obujmu posla. Ne mozes covjeku uzet neznan koju cifru radi 5 slika. Ali trebas cijeniti svoj rad,jer i i ostali onda cijene tvoj rad. Ako si kvalitetan naravno.
Upravo iz tog razloga sam i bio u nedoumici. Fiksna cijena je za dosadašne radove ispala korektna po svemu sudeći. Template nisam koristio (jer nisam ni znao da postoje "popularni"), a nisam niti neke ranije radove mogao kopirati jer je ovo prvi. Kao što sam već naveo, sajt sadrži HTML, CSS, PHP i JavaScript koji su rezultat mojeg eksperimentiranja. Na par dijelova još ima prostora za doradu animacija, ali budući da klijent nije specificirao da li je kompleksnost od neke važnosti nisam dodatno gubio vrijeme.

Što se tiče održavanja, taj dio još nisam definirao. S obzirom da se radi o arhivi filmske umjetnosti pretpostavljam da klijent raspolaže terabajtima podataka stoga će formiranje cjenika za ovaj dio (po jednom unosu) biti još kompliciranije od prethodnih.
RascaL je offline   Reply With Quote