View Single Post
Staro 25.02.2013., 10:26   #40
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Posto sam poprilicnan laik po pitanju wifi-ja, antena i signala oprostite mi ako je pitanje glupo.
Dakle, kupio sam "Airlive WN-370USB" karticu i pretvorio je u softverski AP (access point), posto doticncna USB kartica dolazi sa 5dBi antenom da li bi se snaga i pokrivenost signala povecala ako bi postojecu antenu od 5dBi zamjeno sa antenom od 10dBi (WAI-101) istog proizvođaca (pretpostavljam da se moze zašarafit na katricu).
Doticnu karticu koristim kao access point na poslu tj spajam se najcesce mobitelom na nju da ne trosim 3G, a komp na koji sam je instalirao nije bas blizu mjesta gdje najčešće obitavam + jedan neizbježan zid (od cigle dodouse ali ipak zid).
Također koliko je stetno doticno zracenje i koliko se povecava (stetnost) stavljanjem jace antene?
Da malo dopunim pitanje o pojacavanju signala, doma imam D-Link-ov ruter "DIR-655" (tri antene, 2.400GHz) koji bi pretvorio u AP, posto sam od Amisa dobio ruter ŽNJ kategorije, ako mu postjece antene zamjenim sa antenama od 5dBi ili 10dBi (u manaualu za DIR-655 pise Transmitter Output Power 15dBm ± 2dB) koliko ce to utecat na snagu signala?
Znam da su pitanja opceg tipa, ali i opci odgovor bi bio uredu, posto sam vjerovatno jedan od rijetkih koji eksperimentira sa ovakavim igračkama
Fala
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413

Zadnje izmijenjeno od: ante2. 25.02.2013. u 11:51.
ante2 je offline   Reply With Quote