View Single Post
Staro 19.08.2019., 19:33   #1312
Nicro
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Plivanje, GPS i HRM su, onako, malo viša cjenovna granica ako ciljaš koristiti svo troje u isto vrijeme. Afaik i Fenix 3 tu ima problema s GPS-om kad ga uronjavaš, a ima EXO antenu. Swim HRM traka je obavezna ako želiš pratiti puls u vodi, nema alternative afaik (ništa mjerenje na zapešću i sl.). Neka alternativa je nositi sat u plivaćoj kapici i korisitti swim HRM traku, tada možeš ići i na jeftiniji Garmin tipa FR235 jer svaki bi trebao držati GPS lock u tim uvjetima.

Provjeri koliko dobro radi HR na zapešću dok voziš bajk. To je često problem jer ako voziš nešto življe onda se sat/ruka miču i ulazi svjetlo na senzor pa možeš imati dropove u očitanju. Za bajk sam uvijek preferirao HRM traku (najobičniju ant+ ili bt, ovisno što ti sat podržava). Uostalom lakše je gledati sat na volanu i pratiti HR zone nego nositi ga na ruci i svako malo dizati ruku. Opet, ovisi što voziš, na asfaltu je vjerojatno puno lakše tako manevrirati

Treće, odabir sata će ti biti lakši ako znaš koliko su ti bitni ti podaci i što želiš s njima raditi. Ako si iole ozbiljan i ciljaš na kvalitetu logova ne mogu ti preporučiti ništa ispod Garmina/Polara/Suuntoa.

Frend je imao Pace, pa Stratos i na kraju uzeo nekog Garmina. Samo vozi bajk, ali nakon peripetija sa Amazfit servisima i sinkronizacijama podataka, preporodio se s Garminom i websajtom (+ integracija sa Stravom bez greški). I ja sam skoro 3 godine trgao Garmina FR230 s trakom, nepoderiv i bez greške za bajk. GPS u vodi nula bodova. Samo to su više sportski satovi, a najmanje smartwatchevi (moguće je primati notifikacije i pročitati ih).

Hvala za info,
Što se tice plivanja, vise mi treba obicne informacije koliko sam odplivao ili po kojem pacu.
Ali bicikl vozim skoro svakodnevno specku i sada je to mobitel sa upaljenom stravom, i volio bi ga ostaviti doma i biti nedostupan ta dva sata dok vozim a opet da imam podatke o voznji.
A onda cu izbaciti ovaj dio sa plivanjem ili cekati nekkvog Garmina da se malo priblizi cijenom.
Notifikacije mi nisu bitne, ima nema svejedno.
Nicro je offline   Reply With Quote