Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 26.03.2020., 10:25   #10434
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
RPi, obzirom na koncept i ciljano tržište, ima dva eventualna problema vezana uz audio reprodukciju - jedan je mreža vezana uz isti kontroler kao i USB (što je mislim u verziji 4 ispravljeno), a drugi je problem sa napajanjem koje je - laički interpretirano - "vezano na istu granu", što god to značilo (prenosim info od kolege koji ga je modao).

Dakle bez modanja se tu ne da bogzna što učiniti, razna su iskustva ali sve to generalno bolje radi od OSova opće namjene - moje mišljenje jest da je catch u Volumiu npr. u tome što je procesiranje signala oslobođeno od svega nepotrebnom.

Ja već godinama imam prikopčan običan 2A punjač, naizgled najkvalitetniji od onih koje sam imao u kući (od Ipada). Jedno vrijeme je bio upiknut u običan filter napona (voltage regulator), no svojevremeno sam ga i maknuo od tu bez nekih posljedica.

Imaju neki brend IFi smps-ovi za parsto kuna koji navodno dobro rade, nije velik trošak ak baš želiš isprobat. Moje iskustvo je da je najveći skok u reprodukciji bio prelazak sa win7 laptopa na Volumio+Digi+, neovisno o bilo čemu drugom.
jean luc je offline   Reply With Quote