View Single Post
Staro 21.08.2019., 09:15   #119
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
@momi

+ jos jedan primjer - nemaju svi potrebu za switchem doma. U tom slucaju su gigabitni portovi na routeru spas jer je kopiranje s kompa na komp rekao bih jedna od osnovnih potreba. Zajebi prijenosne medije (usb hdd itd.).
U potpunosti se slažem s tim, no ponavljam, primjer ili 2 nema veze s nekom realnom potrebom. Koliko ljudi kopira s kompa na komp ili ima doma NAS?
Možda ovdje na forumu nekolicina, no van toga, 1-2% ljudi?

Van toga, ljudi još uvijek imaju 2-3 mbit/s brzine interneta, 90% ljudi ne zna složiti router samostalno, 95% ljudi ne zna što je NAS a svi imaju potrebu za giga portovima. Vjeruj mi, znam. Čim spomeneš brže portove, ljudima se razjape oči a pojma nemaju kakav internet imaju, važno je da imaju gigabitne portove.

I uzmi u obzir, mi ovdje na forumu imamo neko znanje pa nam se to čini nekako preko potrebnim. Van foruma, priča je drugačija.

2019. godina, Sesvete (bio jučer tamo), max brzina koju nudi HT ili A1 na određenoj lokaciji je 12/15mbit/s. Ta ista firma ima VOIP, 30 zaposlenih, PBX itd.

Kažem, 90% ljudi nema potrebe za tim, ali ako već ima, uzmeš router s giga portovima i svi sretni.

Ponavljam, router košta 200kn

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 21.08.2019. u 09:43.
Mommistake je offline   Reply With Quote