View Single Post
Staro 28.06.2019., 12:52   #10
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
to je do mbo makera kako ce rasporediti pcie stazice, nije do amd-a.
Naravno ali zar nije cudno da nijedan vendor eto vec 3 godine nema takvu plocu dok za intela ih ima stalno ?

Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
nije mi jasno zasto ne koristis risere, rendering je ionak number crunching - x4 je sasvim dovoljno, eventualno ako neki program specificira x8 ali to je rijetkost kolko mi je poznato.
Koristim ali sto se tice GPU renderinga u Octane-u postala je bitna brzina PCI-E i ispod 8x se bas ne preporuca ali najjnize sto bi trebalo je 4x. Konkrento octane od verzije 3.x nadalje puno vise komunicira sa CPUom i tako sa PCI-E extenderom 1x speed renderira 35-40% sporije nego na 8x (ista grafa, jedna u ploci druga na 1x extenderu i to si mi bilo real life rezultati koje sam Sam isprobao).
Do verzije 2.x je sve bilo u GPUovima i radilo je 1-2% sporije na 1x nego 16x posto jednom kad su se podaci prebacili u grafe (tu je bila razliak u brzni jer je taj inicijalni transfer bio sporiji) vise nije bilo posla za CPU do kraja rendera tako da su se lako mogli korisitit mining rigovi sa jeftinim 5$ USB to PCI-E 1x extenderima.

Ali od kad su od verziej 3.0 prebacili Frame buffer u CPU zbog gasenja/paljena pojedinih GPUova u sred renderinga bez gubitka samplova koje je doticna grafa do tada izrenderirala doslo je do tog "problema" sa brzinom sabirnice ali benfit frame buffera u CPU je to sto sad grafe mogu koristiti i system RAM (out of core memory) i render je spremljen u systme dokle god ne zavrsi frame tako da se moze izrendeirrati puno veca rezolucija nego prije kad je ponestalo VRAMa render bi samo prestao sa erorrom "out of vmemory".


Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
EPYC mi je van konkurencije tj. da zelim Epyc onda mogu ostati i na DualXeonima (skupo jedno i drugo ) ali konkrento i ova ploca koju si linkao nije to sto trazim, znaci 7 full size PCI 16x slotova, ova doticna ima 5 kom 16x i 2 kom 8x tj. nisu dovoljno veliki da bi se u njih ustekala grafa (obicno stekam 1,4,7 i izmedju 16x to 16x extendere ili 1 i 7 i onda 3,4,5,6 extenderi i slicne kombinacije ali radim sa 16x to 16x extenderima koji su shielded pa nema problema s rendanjem (inace kad su lose kvalitete extenderi (ovi jeftikaneri sa ebaya neprolaze) zna se cesto dogodit BSOD u sred renderinga, nekad u prvih 5 minuta nekad nakon par sati - nema pravila ).

konkrento ovo je ploca koju sam sad uzeo (https://www.asus.com/us/Motherboards/WS-X299-SAGE/) zbog nedostatka Worstation x570 maticnih
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote