View Single Post
Staro 20.12.2019., 20:36   #2654
neverin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 214
Grid bot radi prejednostavno, ali baš to ga čini pouzdanim da se ne počne ponašati glupo. Izabereš par npr. BTC/USDT, gornju i donju cijenu npr. 6.000-8.000$, broj rešetki npr. 100 i iznos npr. oko 10$. i klik Create bot. Ako je trenutna cijena 7.200$ bot će na burzi odmah napraviti oko 40 sell i oko 60 buy ordera pod uvjetom da imaš 600$ u USDT i 400$ u BTC. Za svaki ostvareni sell odmah se postavi novi buy 20$ niže itd.
Parametri se mogu postaviti automatski, gornju i donju cijena izračuna na osnovu supporta i napravi backtesting annualized return na osnovu zadnjih 7 dana ali ja u to ne vjerujem pa postavim sam ručno. Ima i stop-loss price ali opciono, ne koristim.
Nema garancije profita ali meni se u 2 mjeseca dobro pokazao. Dobra je strategija za relativno sigurne parove za koje se dugoročno ne očekuje velika promjena cijene. Treba samo približno pogoditi interval u kojem će se cijena kretati što je meni puno lakše nego pogoditi trenutak kada će i koliko nešto skočiti.
U downtrendu ja želim kupovati jer mi je cilj kupiti jeftino, u konkretnom primjeru ako BTC padne ispod 6.000 postavit ću još jedan bot 5.000-6.000$ ako tada budem imao USDT.
Za altove koji će na mjesec ima neki infinity grids, ili hodl.
neverin je offline   Reply With Quote