View Single Post
Staro 11.10.2015., 00:09   #133
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor albatros81 Pregled postova
da i kupljena je baš za neke fetove i manje smd elemente i što se toga tiče super je. sad su se pojavile neke ploče iako je to izuzetno rijetko gdje odlaze video procesori pa sam pomislio da ne bi bilo loše i to pokušati rješavati, no pretpostavljam da bi za to trebala neka iR lemilica ili nešto zapravo kompletna stanica, što što vjerujem da ne bi bila isplativa duugo vremena ...? meni je to stvar koju koristim vrlo rijetko pa je pitanje postoji li alternativa i isplati li mi se uopće zafrkavati s tim(makar imam neku volju...). pare nisu problem, para nema.
Moram upozoriti na neke stvari koje su se promijenile unazad par godina.
Bga rework station je zadnja stvar koju treba nabaviti, naime, nove platforma nemaju problema s čipovima na način kao što je to nekoć bilo prvo s Nvidiom pa zatim s nekim Ati platfomama. Prema mom iskustvu na novim platfomama čipovi crkavaju pa reball neće otkloniti problem. Diagnostika je nešto u što bi ja osobno uložio, dakle znanje i oprema.
E sada ako se smatraš u tom dijelu dobrim, ulaganje u opremu tipa BGA rework stationa se da izračunati, trebao bi ju amortizirati unutar dvije godine ti znaš otprilike koliko bi ti ona radila pa ćeš i najbolje znati koliko ti je to ulaganje isplativo.
Mi ti možemo pomoći oko izbora ili pak ako se odlučiš za izradu svoje, što isto nije loša ideja s obzirom da i stanice iz nižeg cijenovnog razreda uistinu nisu komplicirani uređaji.
A točno za kakve uređaje servisiraš?

Zadnje izmijenjeno od: Alvin. 11.10.2015. u 00:17.
Alvin je offline   Reply With Quote