View Single Post
Staro 05.01.2016., 21:11   #12
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Zapravo i nije

Samo je pitanje u kojim uvjetima je potrošnja ostvarena, tj. pri kojim taktovima/naponima/loadu.

Ovo je vrlo blisko povezano, samo je opet pitanje, u kojim uvjetima

Grafe su danas pametne koliko je i vlasnik koji ih koristi, u što sam se nebrojeno puta uvjerio, na vlastitim, ali i na tuđim primjerima

vSync ima itekako utjecaja u ovoj usporedbi, samo je pitanje kakva je grafa u pitanju.

Neke grafe imaju po def veći napon, ali i veći takt, a tu opet dolazimo do pitanja kako je grafa poštelana - tu je korisnik glavni faktor

Čak i ne moraš ... dovoljno je da podigneš Power Limit u MSI AB-u, što velik broj korisnika radi, a proizvođači redovito mijenjaju ovu vrijedsnost u odnosu na referentne kartice.

Nema ti tu nikakve teorije, sve je to praksa
Pogledaj si definiciju "PRa".

"pod uvjetima da grafa radi na 30% opterećenja i hladimo ju sa industrijskim ventilatorom promjera 1,20 m bit će TDP 140W"

Razlika medju grafama ima, no ako nisu napravili neke specifične stvari, razlika izmedju grafe A i grafe B će biti relativno zanemarive ako obje mogu povuć preko 60 FPS a limitirane su na 60 FPS (što je očito u ovome slučaju).

VSync ima upravo obratnu funkciju od onoga što ti misliš da ima. Ako ne vjeruješ poprati na svojoj grafi što se dešava ako limitiraš i ne limitiraš FPSove, sa opterećenjem, taktom i voltažama i po mogućnosti potrošnjom pa javi rezultate. Fala bogu s riva tunerom možeš iprobati u koracima od 10 FPS, od 30 naviše. Ako NE limitiraš FPSove, veći "stock" taktovi i voltaža ulaze u igru za veću potrošnju uz naravno više FPSova.

Da, sve je to praksa, netreba nikakva teorija, posebno ironično da ti možeš to sam isprobati u praksi a tu teoretiziraš ;P

Kako rekoh, morat ćeš biti malo maštovitiji za teoriju zavjere od "koristili su grafu A a ne B"

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 05.01.2016. u 21:24.
MikaHR je offline   Reply With Quote