View Single Post
Staro 15.09.2014., 16:53   #65
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor Gustavo Pregled postova
Nije stvar neznanja nego cijene, ako mene ili bilo koga netko za reball traži 500 kuna jasno da ću potražiti drugu matičnu ploču jer se i nova može kupiti za taj novac, nije to nikakvo podcjenjivanje već realnost, jednako kao što neću iskrcat par tisuća kuna za spašavanje podataka s harda ako mi nisu životno važni.
To ne znači da reball s toga mora biti povoljniji nego da se iz tvoje perspektive on ne isplati na laptopu starom 8-9g. Razumljivo.
Ali da se matične ploče ne popravljaju jer je popravak preskup i da se nove matične ploče nalaze po 500kn jednostavno nije točno.
Rabljene ploče su sasvim druga kategorija, po meni najgora moguća opcija.
Uglavnom radim s drugim servisima kao vanjski suradnik i znam da pojedini servisi tu uslugu mogu prodati i za 900kn a rade dobro.
O zamjeni čipa da i ne govorimo.
E sad, jasno je da smatraš kako cijena od 500kn nije opravdana ako misliš da kvalitetan alat potreban za popravak matične ploče košta par sto kuna, ali to nije baš tako. U alat sam uložio nešto malo manje od 100tkn( a fali mi još dosta toga) s tim da biram isključivo najkvalitetniji materijal(čitaj skup). Pa ti meni slobodno reci koliko bi realno bilo naplatiti reball s računom i garancijom(slobodno si uzmi da od toga sigurnih 30% ide državi)?
Naravno ako ima za kupiti nova matična ploča za 500kn da ju neću popravljati ali u većini slučajeva to nije tako.
Alvin je offline   Reply With Quote