View Single Post
Staro 18.01.2010., 19:07   #1501
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Evo pošto sam prodao prvo 5770,pa sad i 8800GT,imam novu curu.

Radi se o XFX verziji 4890 modela sa nešto izmijenjenim hlađenjem koje veoma podsjeća na Betlstejšns izdanje od Safira,krenimo redom od vanjskog izgleda kutije.

Kutija ko kutija rekli bi,al ova je really lijepa,i neće završit u smeću ni kao podmetač za dosta kraću nogicu od stolice. Slike su dolje negdje pa scrollajte, u kutiji se nalazi iritantan doorhanger ne smetaj me,halam, puna igra HAWX sa Dx10.1 podrškom, CF mostić, DVI-HDMI dongle, čak eto lijepo 2x6pin molex konverteri,fino al imam iz napajanja drito 2x6pin + 8pin ali hvala XFX. Dolazi i manual,kratke upute,sve fino upakirano kažem, dugo nisam doživio ugodnije iznenađenje.Naravno,vidiš,i kartica je bila unutra .

10/10

Sama kartica,evo đi-pi-ju-zi će reći sam za sebe,radi se o minimalno OC verziji 4890 modela,nazvanog 870M,da vidimo čiste specse :

http://gpuz.techpowerup.com/10/01/18/2y7.png

Daklem kor 870 mhz, memorija 975x4,DDR5 naravno.
Propusnost veoma finih 124,8gb/s , oni koji me poznaju reći će dočekao i ja svojih 5min,da imam - propusnu karticu kad na to toliko patim , naravno 256-bit bus.

55nm izrada,rv790

Kuler i mejk sam nojz,zasad :

Prvo što moram primjetiti po instalaciji kartice je onaj nezaobilazan 100% okretaj pri ulasku u Vistu,u stilu wruuuuuum,i onda fino spuštanje na 40% i praktički ravnopravnu -buku- sa GTX260tkom koju sam također imao,PoV.

Zanimljivo,desilo se samo pri prvom pokretanju,očito se trebala kartica upoznati sa ostalim komponentama da skuži da su sve druge tihe osim nje,pa se upristojila,uglavnom - sad je pretiha,da me strah jel valja.

3D koliko sam nešto sitno probao,i mjerio frapsom,mogu reći brat-bratu, volim oba tabora,ali ATi je napravio bombu za 1248kn, i zove se XFX 4890.

Ovo je nešto toliko brzo,da se katkad pitam jel imam GTX275 unutra za 400kn više para,ili šta,više ne znam koju karticu imam. Po testovima koje sam nalazio, bije uredno 576mhz 216SP model ravnih 20% u mnooogim naslovima,mogu linkove potražiti,nije greda. Tu ili PM, s tog bang-for-buck aspekta,izvedbe hladnjaka i tišine odnosno -buke- koja je mom uhu prljavom prihvativa,dajem joj :

9/10 Mislim da na tržištu trenutno ne postoji brža kartica za 1248 novih rvackih kuna,GTX260 216 je blizu,ali često pet koraka iza nje,dok kad ovako nešto ugodno vidim,i iznenadim se, o 5770 za 1250kn ne bi razmišljao ni pod razno,da ima Dx22 podršku.

Znam,znam,reći ćete,imao si 5770,digao ju u nebo,ali ovo je doslovno kralj je mrtav,živio kralj, situacija,za 1250kn. Takav je i prvi dojam,pogledajmo malo te slike zajedno :

http://img263.imageshack.us/slidesho...grafija010.jpg

http://img263.imageshack.us/gal.php?...grafija010.jpg

Da zaključim :

Veoma ugodno sam se iznenadio što vanjskim izgledom,opremom i bundleom,što coolerom i izvedbom dotične gospodične. 4890 se zasada pokazala kao pun pogodak za 1250kn koliko košta,i vrlo vrlo,možda i presubjektivno i prevrlo,mi komplicira ocjenu spram 5770 i GTX260 216.

Možda eto,efekt - moja je,najbrža je - u prvo vrijeme ali vjerujte mi, ne bih nikad subjektivnost pretvarao u dodvoravanje ijednom stožeru,bar sam sam toliko pljuvao ATi skupa sa maX-onjom,gregom i ostalim pajdašima, da ga stvarno zasad,napominjem zasad,ne bi do neba pohvalio,da za to nemam jako valjan razlog.

Kartica je jako moćna,jako tiha,i u loadu postiže oko 70c sa ovim coolerom što smatram dobrim ako ne i vrlo dobrim rješenjem za životinju ovog ranga.

Ukratko ocjena 8/10

Cijena 10/10
Buka,hlađenje 8/10
Bundle 9/10
Potrošnja 7/10
Performanse 2D/3D,Video 8/10

Sve skupa nekakvih 8/10 mislim da je jako jako realno. Vrlo lijepo i ugodno sam se iznenadio,i sad nakon korištenja 5770, kao i Point of View GTX260 216 modela,mogu odgovorno kazati, brža je. 4890tka u XFX-ovoj izvedbi nosi moj best buy award novih grafičkih kartica trenutno.

Daj Bože da padne cijena još,ali za 1248kn,ne bi,i nisam - dvojio ni sekunde,makar me i 1148kn izvedba istog proizvođača XFX-a i GTX260 jako zaintrigirala,ali kad sam chartove i reze vidio,rekao sam - moram ovo probati,ovo je životinja. I nisam pogriješio. Ono što je nvidijašima Gigabyte SuperOC GTX260,tj. sveta krava pri kupnji do 1350kn, za 100kn manje i ATi-jevci itekako mogu trljati ruke i busati se performansama rame uz rame GTX275 modelima sa ovom karticom.


Dream out,odo sad igrat HAWX.

EDIT : GPU se spušta na 240mhz u 2D radu,zaboravio napisati.Javim eventualno čmark skor,ili koji game - benč kasnije.

http://www.hardwarecanucks.com/forum...phire-xfx.html

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 19.01.2010. u 07:35.
thedream je offline   Reply With Quote