Tema: Automobili
View Single Post
Staro 20.10.2018., 20:01   #40035
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Da ste probali kad mjeriti s tim laserom, vidjeli bi da oslonac jako dobro dođe.
To što je iza stupa, niš ne znači, jer ovi iz suprotnog smjera ih vide i blicat će ovima koje mjeri na bar još 10 km
Ništa ne znači što je iza stupa?
https://narodne-novine.nn.hr/clanci/..._141_2831.html
Članak 17, pa članak 19 kojeg gledam jednog te istog gospodina u plavom kako ga svaki dan krši te lovi dostavljače na istom mjestu, a od znaka ni 50m, a kamoli 100+, itd., ne da mi se uopće nabrajat sad. Ali ovo je samo za primjer da nisi u pravu bez obzira što 20godina radiš taj posao.
Da ne tražim sad po kompu još i stariju verziju pravilnika što mi je bratić dao da pročitam svojedobno kad sam imao raspravu sa likom koji me zaustavljao usred zavoja preko pune crte na kontra strani ceste :/, koji btw radi u policiji, ali je jedan od rijetkih frikova koji svoj posao rade strogo dosljedno pravilniku i po ps-u. Zato ga nitko od lokalnih road warriora u plavom i ne voli...

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova

Ak je prošlo još par auta za njima, vjerojatno neka pratnja u pitanju
Nije pratnja često nego izd...avanje, jer mogu i jer su bahati. Prekjučer ujutro, magla, ac a3, audi a6 što se koristi za pratnje, SAM, upaljene plavocrvene lampe u masci i baja se pegla 200+ po autoputu. Divota za gledat.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Imam ja jednu o presretačima, o čemu se davno pisalo, ali bi trebalo provjeriti.
Sveto Trojstvo, koje se kod nas najviše koristi za presretače, ima limitator koji ih ograničava na max. brzinu od 250 km/h.
Navodno je presretačima maknut taj limitator. Po nekim pravnim teorijama, takav se auto ima smatrati tehnički neispravnim i uopće ne bi smio biti na cesti. Dakle, kazna može 'mačku o rep'.
Nemaju limitator, a o pravnim teorijama, mačku o rep možeš ti objesit jer su stavljeni izvan zakona za masu stvari. Tužno, ali tako je, na žalost.
No kad se dogodi situacija ko kad je poznanik pokupio lika i ubio ga, onda se traže svi mogući razlozi kako bi se sakrila brzina kretanja istih.
https://www.24sata.hr/news/policijsk...usmrtio-345141

A ovo što low piše da se presretači provjeravaju svaki dan što se tiče tehničke ispravnosti, može mačku o rep objesit... Tko ih provjerava? voze se na stp svako jutro prije posla. Aha, kak da ne. Ili još bolje, voze se u servis svako jutro na provjeru tehničke ispravnosti?


Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
BMW i Audi u Os baranjskoj su oduvijek cipani ali im nije maknuta blokada. Zato nikad nisi pročitao da je netko vozio 270 nego uvijek 246 i slično 😂
Aha. Neću reć tko jer je nebitno, ali držao sam u ruci kaznu za 250+, motor je u pitanju, i reći ću ti da je i presretač držao brzinu od 260+ bez problema.
Ima tome x godina, al isto nebitno, osim što je presretač bio sb regi i područje nove gradiške u igri
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote