View Single Post
Staro 05.04.2011., 19:36   #47
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Joj, nemoj o neznanju korisnika. Ja sam održao par tečajeva osnova rada na kompu, tipa rad u windozama uopće, word, excel, malo powerpoint-a i korištenje net-a. Ima stvarno tuduma, ali nisu tudumi zato što ne znaju, nego zato što ne žele naučiti. Puno ljudi nije ni svjesno koliko si vremena i truda mogu uštedjet s kompom i ima puno onih, kojima kad pokažeš kako, stvarno počnu radit na kompu i sami istraživati dalje. Nismo svi imali komp od malih nogu, a i neki se smatraju pre starima da sad krenu. Misle da ne mogu stići nas, a ne kuže da uvijek ima pametnijih ili onih koji više znaju. Ja sam isto svjestan da znam dosta, a ovdje ima ljudi koji misle da znaju više, ali ima i onih koji stvarno znaju pun kuratz više od mene. Jebga, i mene "stegne u grudima" kad vidim da nekom na stolu stoji pila, a onaj, za kojeg znam da zna radit, ima neku kantu, kojoj je čisti login na domenu velika stvar.
Rekavši sve ovo, nažalost OT (ispričavam se), želim ponoviti misao: plaćajte ono što koristite. Kad bi u našoj HR svi, stvarno i na vrijeme, platili dane usluge i kupljene proizvode, isti oni bi imali novaca i ne bi propadali. Moj striko se dvaput opekao u poduzetničkim vodama, ali niti jednom nije bio problem software. Dizajner je, pa je volio koristit mac-ove, a bili su osamdesetih skupi ko vrag, a i software. Pokopali su ga oni koji ne plaćaju ono što koriste, a čini mi se da smo i ovdje na tragu toga. Neće pirati pokopat ms ili adobe, ali će pokopat male firme i poduzetnike.
Ironija je da mali poduzetnici uništavaju male poduzetnike.
D1viry je offline