View Single Post
Staro 20.04.2017., 18:16   #7
Touni
Premium
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 69
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
kvalitetan post i nemoj se ustrucavati pisati, dapace, posto si imao iskustva sa razlicitim platformama.
Mogao bih je od tebe koji savjet pokupiti hehe. Ja sam M5 markII vratio jedino zbog ekrana, to jest, da bi ga nakosio kada slikas recimo u razini trbuha (djecu) moram otvoriti ekran, da strsi van, dok na M10 ga samo tiltam prema gore i imam touch to focus gdje mi je mob puno stabilnije u ruci i lakse stiskati po ekranu desnim ili lijevim palcem

da li moze spodijeliti neke postavke kako inace fotkas, u P mod-u, koje lece imas, da li mijenjas postavke za video, itd?

Ja imam kit 14-42, lani sam uzeo Olympus 25mm 1.8 (mrak leca), i imam starog Heliosa 44-2 (mislim da se tako zove uvijek zaboravim), taj helios mi je forica jer ima tako specificnu sliku, pogotovo za video, mekano, a toplu, i lijepi dof
Ako mogu pomoći savjetom, uvijek. Probao sam sve i svašta jer mi je dosta prijatelja zaljubljeno u tehnologiju pa se uvijek može isprobati svakakvih stvarčica, a sad sam bio vani na "školovanju" pola godine i tamo se igrao dosta često s 6D i razno raznim fotićima..

Ja većinom fotkam u Aperture priority ili Manual modu. Aperture mi je najbrži, dok ako želim postići neki određeni efekt što automatika fotića neće prepoznati ili će mi metering odraditi stvari kako ne želim idem na manual mode..

Trenutno imam e-m10 s 14mm 2.5, 25mm 1.7, 45mm 1.8 objektivima..

Video baš ne snimam, tako da tu nemam šta za preporučiti. Nekad neki klipić čisto radi reda, tu nisam zahtjevni korisnik i bitno mi je samo da imam video zapis da me podsjeti na nešto..

Imao sam i ja Heliosa i s njim se igrao, ali kad sam nabavio 45mm 1.8, jednostavno ga nisam koristio pa sam prodao..

Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Ja sam jedini koji je nešto napisao i ne vidim igdje ikakvo pljuvanje?
Prema linku koji si dao razlike između A7s i E-M5 su;
SNR na razini piksela će biti isti ako je
M5 ISO100 ----- A7 Iso 500
Na razini fotografije;
M5 Iso100 -----A7 iso 400
Koliko je to u stopovima, prepuštam matematiku ako sam pogriješio?, ispravi me ali očekujem odgovor na oba pitanja.

Prednost većeg senzora je više nego očita ali u kontekstu sustava ja smatram da ne mora podrazumijevati prednost.

Nego, jučer Ivan danas ti. Šta ste vi svi nabrijani na taj canon, u stvari općenito šta se uzbuđujete oko komada elektronike i stakla?
Sorry ak si to mislio, ali nije išlo tebe, a ni ovu temu jer je rasprava krenula na onoj temi s DSLR fotićima.. Ti pišeš argumentirano i s takvom osobom mi je uvijek drago popričati..

Nisam nabrijan na canon, štoviše planirao sam dugo vremena kupiti 6d, a još postoji mogućnost da ću ga uzeti. Njega samo koristim za usporedbu zato što ga kod nas općenito najviše ljudi koristi i najviše je upoznato s canon modelima.

Istina je što kažeš za SNr graf od gore, ali ta razlika je manja pri većim iso vrijednostima, tako da iako će m43 fotka od iso 100 biti jednaka iso 400 na FF, fotka na iso 3200 u m43 će biti bolja od iso 12800. Nekako sam poveo tu priču iskreno na max iso vrijednosti od fotića zato što mi je uvijek to u glavi kad se govori 2 stope prednosti i da objektiv na full frameu možeš pritvoriti 2 blende i uvijek to nadoknaditi isom.

No isto tako primjeti da sam u igru uzeo sony a7s II, koji na full frame senzoru ima 12mpix, odsnosno jedna od najboljih kamera za low light uvjete i usporedio sa e-m5 II, koji ima stari 16mpix senzor. Sad zamisli kad uzmemo u igru recimo e-m1 II koji ima novi 20mpix senzor i ta razlika pada na ispod jedne stope (po manufacturer iso), a manja je od početka od 2 stope po pravo izmjerenom isu..
https://www.dxomark.com/Cameras/Comp..._1136_1047_836

Zadnje izmijenjeno od: Touni. 20.04.2017. u 18:23.
Touni je offline   Reply With Quote