View Single Post
Staro 24.09.2010., 16:13   #1
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Thermalright Venomous X Black

Vidim da nema dedicirane teme o Venomous hladnjacima, pa mi nemojte zamjeriti otvaranje nove Dakle u RH su danas stigla tri komada Thermalrightovih Venomous X Black hladnjaka. Pošto su kod nas i "vanilla" verzije preko 600kn, nije bilo smisla čekati ili naručivati dotične. Jedan je moj, dok su druga dva od Matthewa i syzygya s foruma, zajedno smo naručivali
* za one koje zanima, hladnjake smo nabavili za oko 480kn, s tim da nas je opalila carina (radi jednog drugog paketa, nažalost), tako da je na to išlo još nekih 100kn, opet jeftinije nego u Linksu.
* EDIT: evo gledam sad, vidim da su u Links došle i Black verzije , nema veze ovako je slađe



Pa evo da ne duljim, radi se novoj verziji Venomous X Black hladnjaka koji su ništa više od obojanog Venomousa X u crnu boju. Hladnjak dolazi u crnoj kutiji, jednostavnog dizajna što je prepoznatljivo za TR, te uz upečatljivi naziv hladnjaka - Thermalright Venomous X Black. Na prednjoj su strani također navedeni i kompatibilni socketi. Otvaranjem kutije nas dočekuje Accesory Pack kutija crne boje u kojoj se nalazi sav potreban pribor za instalaciju hladnjaka kao i TR-ova Chill Factor II termalna pasta. Nadalje vađenjem iste dočekuje nas Thermalrightova case naljepnica te upute za instalaciju na podržane sockete. Hladnjak je zaštićen u najlonskoj vrećici uz dodatak silica gel vrećice. Na prvu ruku moram priznati kako me se i nije dojmila težina ovog hladnjaka, koji je lakši od "starog" TRUE-a poradi zahvata na listićima hladnjaka.



Za razliku od spomenutog TRUE-a, Venomousova baza dolazi ispolirana do zrcalnog sjaja, te nema konveksnu grbu kao prethodnik. Ostatak je više manje isti, sve dok ne dođete do dijela instalacije. Jedan od aduta ovog hladnjaka je upravo način montaže istog. Koji je za razliku od TRUE-a u potpunosti redizajniran - na bolje. Kako se nisam susretao s dotičnim prije, mogu navesti svjedočanstvo kolege Magarca koji je probao mog bivšeg TRUE-a Coppera sa dotičnim mounting kitom te priznaje kako su temperature znatno bolje naspram starog kita.

Sama instalacija se odvija vrlo jednostavno. Prvo se odabire set rupa na backplateu, zatim se isti montira na ploču, te s druge strane zateže sa prvim setom vijaka. Kasnije na te vijke ide još jedan prsten koji se steže u prve vijke. Tu stavljamo sam hladnjak te sa poprečnim steznikom fiksiramo sam hladnjak na procesor. Kasnije se po želji aplicira dodatni pritisak na procesor pomoću posebnog ključa koji je naravno priložen uz hladnjak.



Kasnije se stavljaju antivibracijske trakice, te metalne opruge za montažu ventilatora. Po ovom pitanju je TR napravio još jedan korak naprijed, tako da sa hladnjakom dobivamo dva seta opruga. Jedan je za montažu dva 120mm ventilatora, te drugi za montažu dva 140mm ventilatora. Također, krajevi samih opruga su ovaj puta znatno dulje tako da nema više onog nehotičnog iskakanja istih prilikom stavljanja ventilatora.

Eto to bi bilo sve za uvodni dio, a za koji dan slijede konkretni rezultati i usporedbe. Napravio bih neke preliminarne rezultate, no ne znam koliko to ima smisla raditi sa Clarkdaleom.
* nemojte zamjeriti na nešto lošijoj kvaliteti slika, slikao sam mobitelom pošto nemam pri ruci digitalac, no za review će biti puno bolje i puno više slika spremno


Zadnje izmijenjeno od: Razer. 24.09.2010. u 16:23.
Razer je offline   Reply With Quote