View Single Post
Staro 29.06.2011., 13:55   #1
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Asus eee Pad Transformer TF101

Pozdrav svima.

Vec par dana sam ponosni vlasnik navedenog tableta s keyboard dockom, a posto sam jako rijetko u dosegu besplatnih hotspotova (radim u summer campu u NJ), trebam malu pomoc oko Androida (Honeycomb 3.1).

1. Cime efikasno ugasiti upaljene aplikacije ili urediti startup listu?
Problem nije u brzini nego mi lagano ide na zivce kad nakon sat vremena rada otvorim popis otvorenih aplikacija i onda moram scrollati da nadem onu koja mi treba.

2. Ima li nacina kako dobiti HR tipke? Hrvatska nije podrzana po defaultu, a mrzim pisati bez nasih slovnih znakova.

3. Ugradeni browser se zove samo Browser, ali se vjerojatno radi o Chromeu. Mogu li se na njega instalirati ekstenzije? Prvenstveno mi speed dial treba jer sam navikao na Operu, a za Android postoje samo Mobile i Mini verzije koje mi ne odgovaraju jer ne mogu otvoriti punu stranicu.

4. Preporuke za must have aplikacije (besplatne naravno)

Nadam se da ce mi netko uspjeti pomoci oko ovoga, pa da sljedeci put u dosegu interneta obavim sve brzo i jednostavno.

Ako koga zanimaju dojmovi, Transformer je fenomenalan iako cu svog morati zamijeniti zbog backlight bleedinga.

Tablet je relativno brz, uzasno jednostavan za koristenje (nema uputa u kutiji), tranzicije izmedu radnih povrsina su brze i glatke. Isto tako i prijelaziizmedu horizontalne i vertikalne orijentacije.

Keyboard dock je must have, tipke su odvojene kao kod Appleovih laptopa, jednako tvrde i ugodno je tipkati. Jako je slicna tipicnoj windows tipkovnici osim u par detalja. Umjesto F tipki tu su: back, wifi, bt, touchpad off, backlight +, - i auto, camera, browser, setting, next, previous, mute, volume +, - i lock tipke.

Umjesto win i alt tipke s lijeve strane su home i search tipke, a s desne strane je option tipka. U docku se nalazi dodatna baterija. Asus deklarira 9h na bateriji od tableta + jos 7h na bateriji od docka. Koristim ga sad drugi dan i baterija je na 93%. Od ostalih sitnica, dock ima MMC, SD, SDHC card reader i 2x USB 2.0. Sam tablet ima HDMI out, 3.5" audio out i micro SD reader. Kvaliteta izrade je vrhunska. Nikakvih skripanja, cviljenja i slicnih stvari nema, svi rubovi su glatki i zaobljeni, a sitnica koja mi se posebno svidjela su poklopci na usb portovima koji se sami zatvore nakon micanja usb uredaja tako da nema nikakvih crnih rupa na bokovima.

Jedini minus - sadrzaj kutije. Dobije se samo zidni USB punjac i usb kabel od "cak" pola metra.

Ako imate jos kakvih pitanja oko tableta, pisite pa cu pokusati odgovoriti prvom prilikom.

Hvala unaprijed!
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 29.06.2011. u 14:01.
1v@n je offline   Reply With Quote